Kıdemli yatırımcı Peter Brandt, bir sonraki Bitcoin boğa koşusunun, varlığın gelecek yıl yarılanması sırasında gelebileceğini düşünüyor.

Kıdemli yatırımcı Peter Brandt, bir sonraki Bitcoin boğa koşusunun, varlığın gelecek yıl yarılanması sırasında gelebileceğini düşünüyor. Bununla birlikte, diğer iki analist zaten bir boğa koşusunda olduğumuzu söylüyor, gerçekleşme henüz başlamadı.

Tarihsel olarak, Bitcoin (BTC) her dört yılda bir tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi. Tipik olarak, bu, blok sübvansiyonların yarıya indirilmesinden sonraki yıl oldu. Ancak deneyimli bir tüccar bu sefer farklı olabileceğini seziyor.

6 Nisan'da Peter Brandt, hodler'lar için bir sonraki ayın büyük olasılıkla 2024'te olacağını tweetledi. Bu arada, Bitcoin grafiğine yatay bir desen hakim olacak.

Geçen yıl Bitcoin, daha önce hiç elde edilmemiş bir zirve olan 60 bin doların üzerine çıktı. Bununla birlikte, 4. çeyrekte, kripto para birimi 70 bin dolara yaklaştıktan sonra düşmeye başladı. Bundan sonra, BTC'nin fiyatı bu kazançların yüzde 50'sinden fazlasını kesmek için azaldı. 2021, 2020 Mayıs yarılanmasından sonraki yıldı. Bu nedenle dijital varlığın fiyat hareketleri, dört yıllık modelinin güvenilirliği konusunda tartışmaları gündeme getirdi.

2024'te Bitcoin Boğa Dalgası Mı?

Ek olarak, ünlü PlanB dahil olmak üzere birçok analist, 2021'de 100.000 dolarlık bir zirve öngördü, ancak bu asla gerçekleşmedi. ABD Fed yorumları ve Doğu-Avrupa savaş suçu da dahil olmak üzere birçok farklı faktör kripto varlığının fiyat hareketini etkiledi. Bu olaylar, Bitcoin'in ve onunla birlikte kripto pazarının geri kalanının öngörülemezliğini artırdı. Sonuç, boğalar ve ayılar arasında kimin hüküm süreceği konusunda belirsizlik.

Bununla birlikte, Brandt tarafından sağlanan bir grafiğin gösterdiği gibi, 2024, Bitcoin'in boğa koşusunun yeniden alevlendiği yıl olabilir. İlginç bir şekilde bu, Bitcoin’in daha özel olarak 8 Mayıs’ta gerçekleşecek olan bir sonraki halving etkinliğine denk geliyor. Bu son olasılık, yarılanma döngülerinin ötesine geçen tarihsel eğilimlere dayanmaktadır.

Brandt, "BTC'nin 10 kat veya daha fazla artması, roketin bir sonraki aşamasının başlamasından önce ortalama 33 ay gerektirdi" dedi. Tarih tekerrür ederse (ki bunun olacağına inanmıyorum), bir sonraki roket aşaması Mayıs 2024'te ateşlenecek.

İdeal olarak, Bitcoin yarılanmadan sonraki yıl yeni zirvelere yükseliyor. Bununla birlikte, eğilimler, varlığın, böyle bir yükselişin sonuncusundan yaklaşık 33 ay sonra on kat arttığını da gösteriyor. Bu ifadelerden, "roketin tam olarak ne zaman devreye gireceği" soruları geliyor. İki teori arasında tutarlı olan şey, bir sonraki boğa dalgasının bundan iki yıldan daha kısa bir süre içinde gelmeyeceğidir.

“Kripto Nisan Ayında Patlamaya Hazırlanıyor”

Farklı olarak, piyasa analisti Willy Woo, Bitcoin'in zaten bir boğa piyasasında olduğuna inanıyor. Woo, Glassnode'un zincir üstü verilerini takiben yatırımcının kripto varlığına yönelik talebini belirtiyor. Yine başka bir piyasa analisti, Bitcoin ve kripto piyasasının geri kalanının “Nisan ayında patlamaya hazırlandığını” düşünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ