Bitcoin Boğası, Bitcoin fiyat hedefini 11.000 dolara yükseltti

Bitcoin boğası Ronnie Moas, 2018 Bitcoin fiyat hedefini 11.000 $'a yükselttiğini belirtti.

Standpoint Research'te saygın bir pazar analisti olan Moas, türev borsa operatörü CME Group tarafından bitoin vadeli işlem sözleşmelerinin getirilmesi gibi yeni duyuruların, halihazırda yükseliş hedefinin üzerine çıkmasıyla Bitcoin'in küresel olarak benimsenmesini hızlandıracağını düşünüyor.

Moas müşterilerine e-postayla gönderilen bir notta "Her gün daha fazla manşette kripto paralar hakkında yeni yorumları görüyoruz" dedi. "Daha çok ülke onu kucaklıyor ve yolda duran birkaç engel domino gibi düşüyor." şeklinde cümlelerine devam etti.

Moas'ın son aylarda hedefini yükselttiği tek an bu değil. Bu yılın başlarında, 5.000 $ 'lık sabit fiyat hedefi belirledi ve bu pazarın üçüncü çeyrek dalgalanma döneminden daha sonra hedefini 7.500 $' a çıkarttı. Şimdi, Bitcoin fiyatının gözden geçirilmiş hedefe yaklaşmasıyla, Standpoint müşterilerine, Bitcoin eşik fiyatının 2018'de 11.000 $ 'a vuracağına inandığını bildiren bir not yazdı.

Ancak Moas Bitcoin'in 11.000 $ 'da duracağını da düşünmüyor. 10 yıl içinde sermayenin en az % 1'inin -tahmini 200 trilyon dolar- kripto varlıklarına geçeceğini ve toplam kripto pazar payı kapağının 10 kattan 2 trilyona dolara yükselmesini beklediğini belirtti. Bitcoin'in % 50 pazar payı içerdiğini varsayarsak, Bitcoin fiyatının kabaca 50.000 $ olacağı düşünüyor. Onun tamamen şahsi fikri.

Moas, kripto piyasa üst hedefinin aslında 5 yıl içinde sektörün 4 trilyon dolara yükselebileceğini ve % 2'lik bir pazar payına sahip olmasıyla 2 trilyon dolara çıkacağını söyledi. "O halde fiyat 120.000 $, altın piyasasının bugünkü % 25'ini oluşturacak. Birçok kişi Bitcoin'in sonunda altını (8 trilyon dolar) yakalayacağına ve bu konunun üstüne gitmem gerektiğine inanıyorum. 8 trilyon dolara 500 bin dolar kazandıracak. şeklinde cümlelerine devam etti.

Bitcoin Balon Değildir

Notun herhangi bir yerinde Moas, yerleşik finansçılardan gelen son eleştirileri de ekledi. Goldman UBS, pazarı "spekülatif bir balon" olarak nitelendirirken, JP Morgan başkanı Jamie Dimon Bitcoin'i tamamen "dolandırıcılık" olarak lanse etti.

Moas bu eleştirilerin onu olumlu bakış açılarından caydırmadığını belirtiyor.

"Ne söylemelerini bekleyelim ki?" diye yazdı. Onlar "kripto para ile tehdit edilen halka açık ABD bankalarına çok fazla yatırım yapıyorlar. Bitcoin bir aldatmaca değildir ve bir balon hiç değildir. ABD borsasında dolandırıcılık ve baloncuk bulmak daha olası." şeklinde cümlelerini bitirdi.

Gelecek Bitcoin'de...

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ