Milyarder Tim Draper, Elon Musk'ı, ABD ekonomisi milyonlarca yaşamla birlikte çökmeden önce insanların işe dönmelerine izin verme çağrısında destekliyor

Bitcoin Boğası Elon Musk’a Destek Çıktı

Milyarder Tim Draper, Elon Musk'ı, ABD ekonomisi milyonlarca yaşamla birlikte çökmeden önce insanların işe dönmelerine izin verme çağrısında destekliyor

Bu haftanın başlarında Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, yetkililere insanların COVID-19 karantinasından işe geri dönmelerine izin verme çağrısında bulundu.

Şimdi, önde gelen Bitcoin permabull, yatırımcı ve milyarder Tim Draper önerisini ikna etmek için yanında durdu.

Tim Draper, Elon Musk: insanların işe dönmesine izin ver

29 Nisan'da Elon Musk, yerel bir Teksas haber kuruluşundan, bu Cuma günü küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeniden açılacağını söyleyen bir makale paylaştı. Ancak, hükümet tarafından oluşturulan özel bir görev gücü tarafından verilen çeşitli kurallara uymaları gerekir.

1 Mayıs Cuma gününden itibaren yeniden açılmasına izin verilecek olanlar arasında restoranlar, perakende mağazaları, sinemalar ve alışveriş merkezleri bulunuyor. Daha sonra, 18 Mayıs itibariyle, berberler, barlar, spor salonları ve benzerleri de işe geri dönebilecek. Elon Musk, Teksas yetkililerine tutumlarından ötürü övgüde bulundu ve fikrini Twitter sayfasında paylaştı.

CNBC muhabiri Phil LeBeau, sadece işe geri dönmekle ilgili değil, Musk'a atıfta bulunarak, bunun özgürlükle ilgili olduğunu söylüyor:

ABD'li melek yatırımcı, girişimci ve podcaster Jason Calacanis, Elon Musk'a verdiği desteği de göstererek, insanların evde kalıp kalmayacaklarını ve kilitlenmeye zorlanmayacaklarını seçmeleri gerektiğini belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ