Milyarder girişim kapitalisti Chamath Palihapitiya, ABD hükümetinin vergi mükelleflerinin eline para alma çabalarının büyük ölçüde yanlış yönlendirilmiş ve nafile olduğunu söyledi.

Bitcoin Boğası Teşviklerin Yeterli Olmayacağını İfade Ediyor

Milyarder girişim kapitalisti Chamath Palihapitiya, ABD hükümetinin vergi mükelleflerinin eline para alma çabalarının büyük ölçüde yanlış yönlendirilmiş ve nafile olduğunu söyledi.

Social Capital CEO'su Amerikan ekonomisinin durumu ile ilgili bir röportajın ikinci bölümü için CNBC'ye döndü. Washington, DC'deki milletvekillerinin tüketici harcamalarını doğrudan artırma çabalarını büyük ölçüde genişletmeleri gerektiğini ve şu ana kadar geçen 2.480.000.000.000 dolarlık teşvik önleminin yetmeyeceğini söyledi.

“Tüketicilere para kazanmaya çalışmamızın tek yolu, şirketlere çalışanlara geri dönmesi umuduyla şirketlere vermektir. Size söyleyeceğim şey, sanırım bundan dolayı hayal kırıklığına uğrayacağız. Destek alan pek çok şirketin, bu hibelerin ve kredilerin şartları Eylül ayında düştüğünde hala mücadele edeceğini düşünüyorum.

Ve maalesef, 4. Çeyrekte 2020 Noel zamanına doğru giden büyük işten çıkarma dalgaları görebildiğimizi düşünüyorum. Bunun yerine, insanların doğrudan sermaye enjeksiyonlarını düşünmemiz gerektiğini düşünüyorum. ”

Ayrıca Harvard ve büyük bağışları olan diğer üniversitelere neden para ayrıldığını da sorguluyor.

“Tam bir şaka ve bu programın ne olması gerektiğinin sapkınlığı. Bunun istenmeyen sonuçlarını gerçekten anlamamız biraz zaman alacak. ”

Kongre tarafından belirlenen seçkin özel üniversitenin 8,7 milyar dolarlık hükümet desteğine hak kazanmasına izin veren aşağıdaki kurallara rağmen, Harvard Çarşamba günü teslim oldu ve başlangıçta Başkan Trump'ın taleplerini reddettikten sonra vergi mükelleflerinin dolarları tarafından finanse edilen yardım paketini iade etmeyi kabul etti.

Palihapitiya ayrıca PPP [rahatlama] elde eden ancak gerçekten bir ya da iki kişiyi istihdam eden küçük işletmeler olmayan çok milyoner arazi geliştiricileri varsa ya da hükümete bağlantısı olmayan bankalarla çalışıyorlar, ancak büyük bankalar en iyi işlerine kredi veya ödemeleri kolaylaştırmak ve seferber etmek, tüm bunlar muhtemelen gerçekleşti. ”

Palihapitiya, ABD doları değer kaybederse, BTC'nin katlanarak fiyatlanabileceğine ve dijital bir altın formu haline gelebileceğine inanan yüksek profilli bir Bitcoin destekçisidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ