Fundstrat'a öncülük eden Bitcoin boğası Tom Lee, Bitcoin (BTC) fiyatının 2020'de yüzde 100'den fazla artış yapabileceğine inanıyor.

Bitcoin Boğası Tom Lee: BTC 2020

Fundstrat'a öncülük eden Bitcoin boğası Tom Lee, Bitcoin (BTC) fiyatının 2020'de yüzde 100'den fazla artış yapabileceğine  inanıyor. BTC'nin 1 Ocak'ta 7.000 doların üzerinde durduğunu düşünerek, önde gelen kripto para biriminin Lee’nin öngörüsünün gerçekleşmesi için yılı 14.000 dolardan kapatması gerekecek.

Bitcoin Yarılanması Fiyatlandırılmadı

Yeni yarılanma döngüsünün başlangıcına kadar beş aydan az bir süre kalan herkes pazarın yaklaşmakta olan madencilik ödülü yarılanmasına zaten fiyat verip vermediğini merak ediyor. Ayılar, Bitcoin'in temel kodunda yazılan öngörülebilir bir olayın göz ardı edilmesinin zor olduğundan emin olsa da, boğalar perakende ve kurumsal yatırımcıların henüz FOMO'ya girmediğine inanıyorlar.

Fundstrat, “2020 Crypto Outlook” raporunda, önümüzdeki yarılamanın henüz fiyatlandırılma olasılığının yüksek olduğuna dikkat çekiyor. Bitcoin'in önceki yarılanma dönemlerinde geri dönüşleri göz önüne alındığında, yüzde 100 hedefinin mantıklı olduğu görülüyor.

2020'deki Başlıca Katalizörler

Ağustos 2019'da Lee, BTC'nin yıl sonuna kadar 20.000 dolara kadar yükselebileceğini tahmin etti, ancak tahmini büyük ölçüde yanlış çıktı.

Fundstrat, 2020'de yarılanma, jeopolitik konular ve 2020 seçimleri üçlüsü nedeniyle pazarın yeni zirvelere yükselebileceğine inanıyor. BTC, İran krizinin alevlenmesi sırasında altın ve petrol gibi büyük makro varlıklarla birlikte fiyat artışı ile ilk büyük testini güvenli bir liman olarak sürdürmeyi başardı.

Bununla birlikte, boğalar hala dikkatli olmalıdır, çünkü kripto türevlerinin muazzam popülaritesi nedeniyle bu sürenin tamamen farklı olma ihtimali yüksektir.

100.000 Dolar Şu Ana Kadar Görünmüyor

Yine de Lee, kripto topluluğunda en şiddetli boğa değil. Blockstream CEO'su Adam Back geçtiğimiz günlerde 100.000 $'lık fiyat etiketinin "şu ana kadar Bitcoin için" olmadığını, fiyatın psikolojik açıdan önemli eşiği 10.000 $' ı zaten birçok kez geçtiği göz önüne aldı.

 Ticaret efsanesi Peter Brandt, 2020'de 100.000 dolara ulaşmasının bu yıl en iyi kripto para birimi için mümkün olabileceğini de tahmin etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ