The Social Capital CEO'su geçtiğimiz günlerde CNBC'ye Amerika'nın en zenginlerinin vergi borçlarının silinmemesi gerektiğini söyledi. Bunun yerine, herkes gibi sonuçlara katlanmalılar.

Bitcoin Boğasından Çarpıcı Ekonomik Bunalım Açıklaması

The Social Capital CEO'su geçtiğimiz günlerde CNBC'ye Amerika'nın en zenginlerinin vergi borçlarının silinmemesi gerektiğini söyledi. Bunun yerine, herkes gibi sonuçlara katlanmalılar.

Geçen ay geçirilen ABD teşvik tasarısı, gündelik Amerikalıları, küçük işletmeleri ve şirketleri desteklemek arasında çarpıcı bir yasa olarak ilan edildi. Bununla birlikte, Fed'in aralıksız para basımı farklı bir hikaye anlatıyor - bu, finansal piyasaları güçlendirmenin ve büyük kurumsal kuruluşlara destek sağlamanın ilk önceliği gibi göründüğü bir hikaye.

En büyük kurumsal varlıklara öncelik vermenin tehlikeleri, Amerikalıların çok az harcama gücüyle veya hiç harcama gücüyle kalmayacaklarıdır. Bu sadece ekonomik darbeyi daha da kötüleştirecektir. The Social Capital CEO'su Chamath Palihapitiya, yakın zamanda CNBC'de güçlü bir dille bunu vurguladı.

The Social Capital CEO'su Chamath Palihapitiya geçtiğimiz günlerde CNBC'ye gitti ve bu kriz sırasında en zengin şirketlerin ve Amerikalıların nasıl davranacağı konusundaki aşırı endişenin yanlış olduğunu savundu.

Palihapitiya, bir şirket başarısız olduğunda mutlaka tüm çalışanlarını kovduğu “Wall Street tarafından sürdürülen bir yalan” olduğunu vurguladı. Aslında, Palihapitiya'nın iddia ettiği gibi, iflasların çoğu basitçe yeniden kazanılır. Gerçekten incinen insanlar spekülatörler ve özkaynakları olan insanlardır ve silinmelerine izin verilmelidir.

Yani, Palihapitiya’nın sözleriyle, bu insanlar ve varlıklar hiçbir desteği hak etmiyor; ekonomiyi bir arada tutanlar değiller ve sadece yatırımcı olmaya karar verdiklerinde seçtikleri pazarlık bu.

Palihapitiya’nın fikirleri doğal olarak piyasadaki hiç kimsenin iyiliğe layık olmadığına dair güçlü inanca bağlıdır. Bu yüzden Bitcoin'e güçlü bir inanan oldu.

The Social Capital CEO'su 2013 yılında sadece 80 $ 'a işlem yaparken çok fazla Bitcoin aldığını söyledi. Bir noktada dolaşımdaki tüm BTC'nin yaklaşık% 5'ine sahip olduğunu iddia ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ