Bitcoin boğası Cathie Wood'un yatırım yönetimi şirketi Ark Invest, hisse senedinin 52 haftanın en yüksek seviyesine ulaştığı bir dönemde Coinbase (COIN) hisselerini satarak manşetlere çıktı.

Bitcoin Boğasından Yeni Hamle! Satıyor

Bitcoin boğası Cathie Wood'un yatırım yönetimi şirketi Ark Invest, hisse senedinin 52 haftanın en yüksek seviyesine ulaştığı bir dönemde Coinbase (COIN) hisselerini satarak manşetlere çıktı. Bu stratejik hamle, Ark Invest'in daha önce Coinbase hisselerini elden çıkarmasının ardından geldi. Ark Invest portföyünü düzenlerken, Cathie Wood Meta Platforms (META) ve Robinhood Markets (HOOD) hisselerini elinde tutmaya devam ederek yatırım stratejisinin devam ettiğinin sinyalini veriyor.

Bitcoin Boğası Harekete Geçerken Ark Invest COIN Hisselerini Satıyor

Ark Yatırım'ın Son İşlemleri

14 Temmuz'da Cathie Wood'un Ark Invest fonları, toplam 478.356 adet ve 53 milyon $ tutarında önemli sayıda Coinbase (COIN) hissesi sattı. Satışlar, COIN hisse senedi fiyatı 114,43 $ ile 52 haftanın en yüksek seviyesine ulaştığında gerçekleşti. Ark Innovation ETF (ARKK) 263.247 COIN hissesi sattı, ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) 93.227 COIN hissesi sattı ve ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) 35.666 COIN hissesini elden çıkardı. Haftalık %33'lük artışa ve yılbaşından bugüne %213'lük yükselişe rağmen, COIN hisse senedi fiyatı yatırımcıların kâr rezervasyonu yapmasıyla %1,58 düşüşle 105,31 dolardan kapandı.

Altcoin Bitcoin'i Geride Bırakarak Yükselişe Geçti

Coinbase'in Tepkisi ve Altcoin Momentumu

Coinbase, kripto ile ilgili diğer hisse senetleriyle birlikte, ABD SEC v. Ripple davasındaki özet karara yanıt olarak önemli kazançlar yaşadı. Cathie Wood'un ARK Innovation ETF'si (ARKK) 11 Temmuz'da 12 milyon dolar değerinde 135.152 COIN hissesi sattı. Buna ek olarak, ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) Mart ayında 160.887 COIN hissesi satarak Ark Invest'in piyasa eğilimlerine yanıt olarak stratejik ayarlamalar yaptığını gösterdi.

Ark Invest'in Son Alımları: META ve HOOD

META ve HOOD'a Yatırım

Cathie Wood'un Ark Invest fonları da Cuma günü kayda değer alımlar yaptı. Meta Platforms (META) ve Robinhood (HOOD) hisselerini satın aldılar. Satın alma çılgınlığı Haziran ayında Meta Platforms'un Twitter benzeri sosyal medya uygulaması "Threads "in lansmanını duyurmasıyla başladı. ARK Innovation ETF (ARKK) 69.793 META hissesi satın alırken, ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) 111.843 Robinhood hissesi satın aldı. Ayrıca ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) portföyüne 12.559 META hissesi ve 169.116 Robinhood hissesi ekledi.

Cathie Wood'un yatırım kararları piyasada büyük ilgi gördü ve Ark Invest'in stratejik hamleleri piyasa katılımcıları tarafından yakından izlendi. Yakın zamanda Coinbase hisselerinin satışının yanı sıra Meta Platforms ve Robinhood hisselerinin satın alınması, Ark Invest'in portföy yönetimine, fırsatları yakalamaya ve piyasa trendlerine uyum sağlamaya yönelik proaktif yaklaşımını ortaya koyuyor. Altcoinler ivme kazanmaya devam ederken, bu yatırım hamleleri kripto para piyasasının dinamik yapısını vurguluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ