Bitcoin bölünmeye alıştı: Bitcoin Silver

SegWit2x için kripto para borsaları desteği düşük olduğu için, başka bir çatal kripto endüstrisine "Bitcoin Silver" olarak gelebilir.

Bitcoin Gold'un BTC Blockchain'den ayrılmasından bir gün sonra gelmiş olan Bitcoin Silver'ın geliştiricileri, Bitcointalk forumunda "Bitcoin'i yeniden merkezileştirme" niyetinde olduklarını yazdı.

Yaptıkları açıklamada;

"Bitcoin Silver, dünyadaki sayısız yeni insana saygın ana şirketlerin ürettiği ve dağıtıldığı yaygın olarak bulunan tüketici donanımıyla madencilik sürecine katılma fırsatı sağlayacak."

Halen teknik ayrıntı bulunmamakla birlikte, Bitcoin Silver, Bitcoin Cash tarzı dağıtım yöntemlerini takip edecek ve Aralık ayında BTC özel anahtar sahipleri tarafından kullanılabilir olacaktır. Çatalın oluşacağı blok şuan için tabiki belirsiz.

Yaklaşmakta olan SegWit2x çatısını çevreleyen belirsizliklerin hem tüketicileri hem de işletmeleri meşgul etmeye devam etmesi nedeniyle Bitcoin, Bitcoin Gold'tan sonraki 24 saat içinde yaklaşık %8 değer kaybetti. (Ben yazıyı yazarken -%42)

Çarşamba günü, büyük ve köklü ticaret platformu ANXPRO, "Bitcoin SegWit2x çatalını yakın gelecekte desteklemeyeceğini" söyledi.

"Güvenlik ve istikrar her zaman bizim en üst önceliğimizdir ve ANXPRO şu an için kanıtlanmamış ve kararsız Blockchain'i destekleyemez."

Benim görüşüm ise, Bitcoin her bölündükten sonra yeni çıkan kripto para ismi ne olursa olsun Bitcoin markasını üstünde taşıyamıyor ve zamanla eriyip gidiyor bkz. Bitcoin Cash. Elimizde artık ortaokul çağlarındaki pokemon tasoları gibi  Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Bitcoin 2X, Bitcoin Silver, Bitcoin Bronze, Bitcoin Diamond vs tarzında kriptolarda olacak gibi duruıyor. ? Gerçekten böl parça yönet tarzı bir eyleme dönüşüyor artık. Umarım daha çok çatallanma görmeyiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ