Bitcoin borsa bülteni - 1 Kasım 2017

Merhaba arkadaşlar, bugün güne hızlı başladık diyebiliriz. Sabah saatlerinde yatayda seyreden BTC/TL paritesi, BTC/USD ve globaldeki değer artışlarıyla birlikte, BTC/USD: 6.548$ ve BTC/TRY: 28.500₺ gördü.

Sabah saatlerinde yatay seyretmekte olan Bitcoin paritesi Türkiye borsalarında en yüksek seviyesine çıktı. BTC/TL: 28500₺ olmasının aslında şaşırtıcı olduğunu söyleyebilirim. Ufak bir hesap yaparsak USD/TRY: 3,8218₺ ve en yüksek 01.11.2017 deki BTC/USD: 6.548$ olduğuna göre BTC/TRY: 25.021₺, en yüksek fiyat BTCTurk borsasında gözlendi. Paribu borsası BTC/TRY değeri ise 27.700₺ olarak gözlemlendi. Globale bakarsanız bu fiyatlar; yaklaşık olarak 7200$-7500$ arasında bir dalgalanma yapıyor. Yani yerel borsalar 2-3 dakikalığınada olsa yüksek oranda arbitraj fırsatı sundu. Umarım değerlendirebilenler olmuştur.

Hali hazırda zaten sürekli üstten piyasayı takip eden yerel borsalarda düşüşlerde/çıkışlarda pek global borsaları baz aldığını sanmıyorum. Çünkü her seferinde anlamsız artışlar ve anlamsız düşüşler yaşanıyor. Düşünsenize Bitstamp borsasından şuan daha uygun bir fiyata BTC alıp (SWIFT ile para göndermiş ve BTC nin düşmesini bekliyor olduğunuzu varsayalım.) yerel borsalarda satarak iyi bir şekilde arbitraj yapıp kâr edebilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ