Cobinhood kripto borsası resmi Twitter hesabında, hesaplarının bakiyelerinin denetlenmesini sağlamak için bir ay boyunca kapalı kalacağını açıkladı.

Bitcoin Borsası Cobinhood 10 Şubat

Cobinhood kripto borsası resmi Twitter hesabında, hesaplarının bakiyelerinin denetlenmesini sağlamak için bir ay boyunca kapalı kalacağını açıkladı.

Fonlar "SAFU"

Platform, fonların güvende kalacağına söz veriyor ve yatırımcılar ve tüccarlar, platform yeniden açılır açılmaz 10 Şubat'ta bunlara erişebileceklerini vaat ediyor.

Borsa, kullanıcılardan paralarını kalıcı olarak kaybetmemek için mevduat yatırmamalarını istedi.

Yorum dizisinde, bazı kullanıcılar bunun Cobinhood'un piyasadaki operasyonlarının sonu olabileceğini düşünüyor.

2019'dan Daha Kolay Bir Başlangıç

2020, kripto borsaları söz konusu olduğunda 2019'dan daha hafif bir başlangıç yapıyor gibi görünüyor. Geçen yıl, Hindistan'a giderken hastanede ölen CEO'su Gerald Cotton'un neden olduğu Kanada QuadrigaCX borsasında bir skandalla başlamıştı

Cotton'un şifreli dizüstü bilgisayarında kaldığından beri 115 yatırımcıya ait 190 milyon dolarlık fona bir türlü ulaşılamadı.

Soruşturma uzun ve zordu. Bununla ilgili en son haberler, yatırımcıların Cotton’un cesedinin, bazılarının hala inandığı gibi hileli bir çıkış olmadığından emin olmak için mezarından çıkarılmasına kadar bile gitti.

QuadrigaCX ile olan olaylar devam ederken, Yeni Zeland merkezli borsa Cryptopia 13 Ocak'ta ETH'de yaklaşık 2,5 milyon dolar çalan hackerların kurbanı oldu. Platform derhal soruşturma için kapatıldı.

Bunu birkaç hacker saldırısı izledi, bu sırada Cryptopia yönetim ekibi onları yapmamaları için uyarsa bile, müşteriler nedense para yatırmaya devam ettikleri için Cryptopia'dan daha fazla kripto çalındı.

Nihayetinde, yatırımcılar kripto para  borsasında yaklaşık 15 milyon dolar kaybettikten sonra, Cryptopia kendini tasfiye etmeye karar verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ