Chicago merkezli kripto para borsası ErisX, üyelerine ve katılımcılarına, son derece sade bir açıklama ile vadeli dijital para ürünleri ticareti yapmaya başlayacağını bildirdi.

Bitcoin Borsası ErisX Yarın Vadeli İşlemler Platformunu Başlatacak mı?

16 Aralık’ta, ErisX müşterilerine yönelik olarak bir duyuru yaptı ve 17 Aralık’ta kripto odaklı vadeli işlemlerini yapma niyetleri hakkında ayrıntılı bilgi verdiklerini açıkladı.

Temmuz ayında, TD Ameritrade destekli kripto para borsası, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'ndan (CFTC) bir türev takas organizasyonu (DCO) lisansı aldı.

ErisX Genel Danışmanı Laurian Cristea, kripto vadeli işlemlerinin uygun olduğu zaman borsada hem spot hem de vadeli işlem alım satımlarını barındıran tek bir platform sunacağını belirtti. ErisX CEO'su Thomas Chippas konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapmıştı:

“ErisX, dijital varlık pazarımız için ticari ve takas işlevlerini geleneksel DCM (takas) ve DCO (temizleme) modellerini kullanarak ayırdığımız için benzersizdir [...] Bu, kurumsal yatırımcıların diğer varlık sınıflarından bekledikleri yapıyı yansıtmakta. Bu pazarların daha fazla ilgi ve erişilebilirliğe doğru yönlendirilmesine yardımcı olacak ”

Rakip LedgerX de Lisans Aldı

ErisX lisansını almasından sadece bir hafta önce, rakip LedgerX, CFTC, bir sözleşme pazarı olarak atanması için LedgerX LLC'nin başvurusunu onayladığında kendi DCM lisansını aldı.

Bununla birlikte, LedgerX ve CFTC arasındaki bir tartışmada, Komisyonun LedgerX’in fiziksel olarak yerleşik Bitcoin vadeli işlem ürününü henüz onaylamadığı ortaya çıktı. LedgerX 31 Temmuz'da yaptığı açıklamada, fiziksel vadeli işlem teklifinin Omni işlem platformunda yayına girdiğini ifade etmişti.

 Eylül ayında, LedgerX’in, ajansın eski başkanı Christopher Giancarlo’nun, LedgerX CEO'su Paul Chou’ya karşı kişisel önyargısı nedeniyle değiştirilmiş DCO kaydının onaylanmasını engellediği iddiasıyla tartışma devam etmişti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ