Davis, pazarın odak noktasının 2017'den beri oluşan alt trend çizgisinde olması gerektiğine inanıyor.

Bitcoin (BTC) 10 Bin Dolara Mı Gidiyor? Kripto Boğa Lark Davis Fikrini Söylüyor

Davis, pazarın odak noktasının 2017'den beri oluşan alt trend çizgisinde olması gerektiğine inanıyor. Lark Davis, Bitcoin için zorlu bir Temmuz öngörüyor.

Kripto pazarındaki gerileme devam ederken, Bitcoin'in 10.000 dolara kadar inmesi için artan sayıda çağrı var. Peki Bitcoin bu kadar düşebilir mi? Eğer öyleyse, bu nasıl olur? Bitcoin için daha fazla fiyat düşüşünü önleyecek faktörler nelerdir?

Popüler kripto boğası ve YouTuber Lark Davis, en son videosunda bu sorulara ilişkin bilgiler verdi. Davis, odak noktasının Bitcoin'in 10.000 dolardan işlem yapıp yapmayacağına odaklanmaması gerektiğini söyledi. Bunun yerine, 2017'den beri oluşan alt trend çizgisine odaklanılmalıdır. Sebeplerini açıkladı: Bu mevcut ayı piyasası, çoğu tarihi modeli kırdı.

Örneğin, ticaret daha önce tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında hiç gerçekleşmedi. Ama son haftalarda olan buydu. Davis ayrıca BTC'nin 200 haftalık hareketli ortalamanın altında haftalık mumları asla kapatmadığını söyledi.

Ancak, bu şimdi oldu. Ayrıca, Bitcoin'in geçen ay gerçekleşmeden önce ayı yaklaşık yüzde 40 düşüşle bitirmesiyle, hiç bu kadar zorlu bir aylık mum olmamıştı. Haziran 2022, bitcoin için şimdiye kadarki en kötü aylık mumu temsil ediyor. Tarihsel modeller bozuldu çünkü bu sefer oldukça farklı.

Bu nedenle, trader'ların 2017'den bu yana oluşan dip trend çizgisine odaklanmasını öneriyor. Bunun potansiyel bir dip olarak bakmak için daha makul bir seviye olduğunu söyledi. Bu trend çizgisini tahmin aracı olarak kullanmak, en düşük seviyelerin 15.000 dolar civarında olacağını gösteriyor.

Alt kısım nihayet Bitcoin için basıldığında, piyasa Davis'in “umutsuzluk vadisi” dediği şeye girecek. Bitcoin fiyatı aylarca yatay hareket edecek. Davis, bu dönemde çok daha fazla insanın Bitcoin varlıklarını satacağını tahmin ediyor.

Madenciler ve Balinalar Denklemi

Çoğu insanın sahip olduğu en büyük endişelerden biri, Bitcoin madencilerinin Bitcoinlerini satmaya devam edecek olmasıdır. Dolayısıyla, bu fiyatın düşmesi için büyük bir katalizör olacaktır. Davis, madencilerin satış yapmasına rağmen Bitcoin arzının çoğunu kontrol etmediklerini iddia ediyor. Ayda sadece 50.000 ila 60.000 Bitcoin'i kontrol ediyorlar.

Bu nedenle, Davis'in görüşüne göre korku faktörü o kadar büyük değil. Daha fazlasına sahip olmalarına rağmen ayda birkaç bin Bitcoin satıyorlar. Bu arada, Davis'e göre, Bitcoin balinaları geçen ay varlıklarına 140.000 Bitcoin ekledi. Bu madencilerin sattığından çok daha fazla. Küçük perakende yatırımcılar bile geçen ay 36.000'den fazla Bitcoin ekledi. Bu, madencilerin sattığı Bitcoin miktarının on katı gibi. Bu miktarlar, madencilerin yaptığı çöplükleri fazlasıyla aşıyor. Bununla birlikte Davis, temel olarak makro ekonomik olaylar nedeniyle Bitcoin için zorlu bir Temmuz öngörüyor.

Enflasyon verileri 13 Temmuz'da, Fed toplantısı 26 Temmuz'da açıklanacak. Ancak Davis, tünelin sonunda bir ışık olduğuna inanıyor. Örneğin emtia fiyatları Petrol ve buğday gibi önemli ölçüde düşmeye başladı.

Bu damlalar dalga etkisi yapmaya başlıyor. Örneğin, bir konteyneri Şanghay'dan Los Angeles'a göndermenin maliyeti yüzde 38 düştü. Bu, nakliye maliyetlerinde büyük bir düşüş. Davis, enflasyon rakamları düşerse ve federal faizleri yüzde 0,75 yerine sadece 0,5 artırırsa, bir piyasa rallisinin muhtemel olduğunu açıkladı. Ancak, piyasanın yukarıdaki senaryonun tam tersi için hazırlanması gerektiğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ