Euro Pacific Asset Management baş piyasa stratejisti Peter Schiff'e göre, Bitcoin tekrar 69.000 dolara ulaşmayacak.

Euro Pacific Asset Management baş piyasa stratejisti Peter Schiff'e göre, Bitcoin tekrar 69.000 dolara ulaşmayacak.  Ayrıca yatırımcılara mevcut ralliden yararlanmalarını ve pozisyonlarından çıkmalarını tavsiye etti.

Bitcoin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$'a ulaştığından beri sürekli bir düşüş yaşıyor. Fiyat ilk kez 19.000$'a yakın bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında işlem gördü, ardından hızlı bir şekilde toparlanarak 22.000$'dan işlem gördü. Bitcoin fiyatı, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala yüzde 65'ten fazla ve şu anda 23.783 dolardan işlem görüyor.

Pek çok kişi olası bir boğa koşusunun fiyatı yeniden yüksek seviyelere göndermesini beklerken, Euro Pacific Asset Management baş piyasa stratejisti Peter Schiff, bunun neredeyse imkansız olduğuna inanıyor. Ona göre, Bitcoin tekrar 69.000 dolara ulaşmayacak. Schiff yaptığı açıklamada, fiyatın 10.000 dolar ve altına düşmeye devam edeceğini belirtti. Ayrıca yatırımcılara mevcut ralliden yararlanmalarını ve pozisyonlarından çıkmalarını tavsiye etti.

Piyasa dibe vuracak. Bence insanlar şu anda sahip oldukları mitingden faydalanmalı ve dışarı çıkmalılar. Birçok insan hala bu tokenlerde  kar elde ediyor. İnsanlar dört, beş ve altı yıl önce Bitcoin satın aldı ve büyük karları var. Ethereum'da da aynı şey. İnsanlar dışarı çıkmalı çünkü aksi takdirde piyasa bu kârları alacak.

Bitcoin Fiyatı Patlayacak ve MicroStrategy Hissesini Etkileyecek

Kitco News'in Anchor'ı David Lin ile konuşan, Temmuz ayının başından bu yana Ethereum'un yüzde 70'lik kazancını içeren kripto piyasasının rallisi sadece bir "enayi rallisi".

Schiff'e göre, kripto piyasası bir balonun içinde. Bu nedenle, yatırımcılar, yalnızca varlıklarını gösterecek bir şeyleri olması için satan kişilerle büyük olasılıkla bir “patlama” yaşayabilir. Ayrıca, kripto piyasasının bu yıl bir pompala ve boşalt planı olduğu konusunda çılgınca bir iddiada bulundu. Önceki ralliye, takipçilerine çeşitli kripto varlıklarını tanıtan ünlülerin neden olduğunu ve dolayısıyla bir pompa oluşturduğunu belirtti. İlginç bir şekilde, insanlar çöplüğe bakıyor, dedi.

Michael Saylor'un MicroStrategy'si, düşüş eğilimi sırasında bile daha fazla Bitcoin biriktiriyor. 3 Ağustos'ta tweet attı: "hissedarlar için çığlık atan bir ev koşusu."

Schiff'e göre bu, MicroStrategy'nin bitcoin yatırımından yaklaşık 1 milyar dolar aşağıda olduğu için büyük bir aldatmaca. Ona göre MicroStrategy, Bitcoin'i satın aldığı ilk fiyatı düşünüyor.

Şey gibi, ilk alışverişimizde para kazanıyoruz, ancak ilk satın alımınızı kiraz gibi seçemezsiniz, peki ya daha yüksek olan diğer tüm satın alımlar? Bunu yapamazsınız, bütünlüğe bakmanız ve tüm satın alımlarınızı toplamanız gerekir. önde misin yoksa geride mi? Ve çok gerideler.

Ayrıca MicroStrategy hisselerine saldırarak sonunda çökeceklerini ve Bitcoin almaya başladıklarında fiyatın çok altında işlem göreceklerini belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ