Goldman Sachs analistleri, BTC'nin kritik bir noktada olduğu ve sonunda 12.000 dolara düşebileceği konusunda uyardı.

 Bitcoin (BTC) 12 Bin Dolara Gidiyor – İşte Boğa Piyasasının Ne Zaman Döneceği


Goldman Sachs analistleri, BTC'nin kritik bir noktada olduğu ve sonunda 12.000 dolara düşebileceği konusunda uyardı. Analist, BTC'nin Mart 2023'e kadar 25.000 doların üzerine çıkmak için mücadele edebileceğini söyledi.
Goldman Sach, Bitcoin'in (BTC) 12.000 $'a kadar düşme olasılığının olduğu konusunda uyardı. Firmadan uzmanlar, BTC'nin düşüşünü tetikleyebilecek bir dizi makro gösterge olduğunu açıklıyor. Jan Hatzius liderliğindeki Goldman Sachs ile çalışan ekonomistler, Federal Rezerv gösterge oranının endişe verici hareketinin düşüşü tetikleyebileceği görüşünde.

FED Oranının BTC Fiyatı Üzerindeki Etkisi

Uzmanlara göre, ABD Merkez Bankası bu ay Federal Rezerv gösterge oranını yüzde 0,75 artıracak. Kasım ayına kadar yüzde 0,5'lik bir artış daha gelecek. Ayrıca rakamlar, ekonomistlerin daha önceki yüzde 0,5 ve 0,25 tahminlerinin üzerindeydi.

Özellikle, Fed faiz artışının 2022'de BTC fiyatlarının hareketini tahmin etmede güçlü bir etkisi vardır. Fed oranında bir artış olduğunda, yatırımcılar genellikle daha az riskli yatırımlara girerler. Bu nedenle, onları BTC varlıklarından diğer “güvenli varlıklara” fon çekmeye zorlamak. Yatırımcılar, Fed oranı neredeyse Sıfırdan yaklaşık yüzde 2,25-2,5'e yükseldiğinde BTC varlıklarından fon çekti.

BTC, 2022'de şiddetli bir dönem geçirdi. Yıl içinde, BTC, yıldan bugüne yaklaşık yüzde 60'lık bir düşüşe tanık oldu. Şimdi, yaklaşık 20.000 $ civarında gürlüyor. Bitcoin fiyatındaki düşüş, tüm kripto para birimi alanında huzursuzluğu tetikledi.

Bu huzursuzluk, kripto para birimi alanındaki firmaların zor bir döneme girmesine neden oldu. Bu dönemde projeler çökerken, bazı önde gelen firmalar personellerinin bir kısmını işten çıkararak harcamalarını kıstı. Fırtınalı günler sona ermiş görünüyor, ancak ortaya çıkan belirtiler başka bir huzursuzluğu tetikleyebilir.

Bitcoin Yatırımı Hakkında Uyarılar

Ortaya çıkan işaretler nedeniyle analistler, yatırımcıları artan Fed oranına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyorlar. Doctor Profit olarak tanımlanan takma adlı bir tüccar, BTC fiyatının şu anda bir alt aşamada olduğuna inanıyor. Tüccar, Fed'in yüzde 0,75'ten yüzde 1'e yükselen zam oranı nedeniyle fiyat düşüşü olabileceği konusunda uyardı. Doctor Profit, yatırımcıları zam konusunda dikkatli olmaya ve FED'in müteakip kararlarını dikkate almaya çağırdı.

Bu arada, BTC için potansiyel bir fiyat düşüşüne işaret eden başka bir gösterge var. Açıkçası, BTC'nin ABD borsasıyla olumlu bir bağlantısı var. Şimdi, bu açıdan potansiyel bir risk olduğuna dair bir işaret var.

Bu bağlamda, Goldman Sachs stratejisti Sharon Bell, Yatırımcıları son zamanlarda dikkatli olmaları konusunda uyardı. Bell, borsadaki son faaliyetin bir boğa tuzağı olabileceğini açıkladı. Stratejist, Goldman Sachs'ın hisse senetlerinin yüzde 26 düşebileceği uyarılarını vurguladı. Goldman Sachs'a göre, FED enflasyonla mücadele çabalarını yoğunlaştırırsa düşüş başlayacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ