Bitcoin yükselen bir destek çizgisini takip ediyor gibi görünüyor.44.400 dolar ve 51.100 dolar seviyelerinde önemli direnç seviyeleri var.

 Bitcoin yükselen bir destek çizgisini takip ediyor gibi görünüyor.44.400 dolar ve 51.100 dolar seviyelerinde önemli direnç seviyeleri var.BTC, kısa vadeli azalan bir direnç çizgisinden çıktı.

Bitcoin (BTC) 28 Şubat'ta önemli ölçüde arttı ve RSI ve MACD'si güçlü bir yükseliş sinyali üretmeye yakın.Bitcoin 24 Ocak'tan beri yükseliyor ve yükselen bir destek çizgisini izliyor gibi görünüyor.

Hat şu ana kadar birkaç kez doğrulandı. 24 Ocak ve 24 Şubat'ta BTC bu destekten neredeyse koptu, ancak çok daha düşük bir fitil oluşturdu ve kısa bir süre sonra hattı geri aldı.

28 Şubat'ta BTC önemli ölçüde arttı ve %15 büyüklüğünde bir yükseliş mum çubuğu yarattı. Büyüklüğünü ölçen bu, bir yıldan uzun süredir görülen en büyük yükseliş mum çubuğuydu.

En yakın direnç seviyeleri 44.400 dolar ve 51.150 dolar olarak bulunuyor. İkincisi, 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesi ve yatay direnç alanıdır, bu da onu çok önemli kılar.

BTC Desteği

TradingView'e Göre BTC Grafiği

Göstergeler Yükseliş Sinyali Veriyor

Günlük zaman dilimindeki teknik göstergeler yükseliş gösteriyor. Bu, özellikle 50'nin üzerindeki RSI çarpısıyla (yeşil simge) belirgindir. RSI bir momentum göstergesidir ve 50'nin üzerindeki okumalar normalde yükseliş eğiliminin işaretleri olarak kabul edilir.

Ayrıca, kısa ve uzun vadeli hareketli ortalamaların (MA) oluşturduğu MACD artıyor ve neredeyse pozitif. Bu, kısa vadeli MA'nın uzun vadeli ortalamadan neredeyse daha hızlı olduğu anlamına gelir.

RSI'nin 50'nin üzerinde olduğu ve MACD'nin de pozitif olduğu bir önceki zaman, BTC'nin tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yükseldiği Ekim 2021'deydi.

Şubat 2022'nin başlarında, RSI 50'nin üzerindeyken (kırmızı daire) ancak MACD negatifken, BTC yukarı hareketini sürdüremedi.

Bu nedenle, yükseliş eğiliminin onaylanması için MACD'nin pozitif bölgeye taşınması çok önemlidir. Bu, BTC'nin 44.400 doların üzerine çıkmasına da neden olabilir.

Günlük göstergeler

TradingView'e Göre BTC Grafiği

Daha da ilginç olanı, RSI'ın henüz genellikle bir geri dönüşten önce meydana gelen aşırı alım bölgesine geçmemiş olması.

Bu nedenle, günlük ve altı saatlik zaman dilimleri, yukarı hareketin devam edeceğine işaret eden yükseliş görünümleri sağlıyor.

BTC direnci

TradingView'e Göre BTC Grafiği

BTC Dalga Sayısı

Uzun vadeli dalga sayısı hala belirsizliğini koruyor.

Kısa vadeli analize gelince, hala iki ana olasılık var.

Birincisi, devam eden artışın bir A-B-C düzeltici yapısının parçası olduğunu öne sürüyor. İçinde, A ve C dalgaları tam 1:1 oranındaydı. Bu, yukarı hareketin potansiyel olarak sona erdiğini gösteriyor.

Bununla birlikte, C dalgasının tepesinin, mevcut yükselen paralel kanalın direnç çizgisinin üzerine çıkması, bu olasılık hakkında bazı şüpheler uyandırıyor.

10 Şubat'taki 45.850$'lık yerel en yüksek seviyenin (kırmızı çizgi) üzerine bir artış, bu dalga sayısını geçersiz kılacaktır.

Kısa vadeli sayım

TradingView'e Göre BTC Grafiği

Yükseliş sayısı, artışın yeni zirvelere yol açabilecek beş dalgalı bir yukarı hareketin parçası olduğunu gösteriyor. İçinde, BTC şu anda üçüncü dalgada.

BTC, kanalın direnç çizgisinin üzerinde kalmayı başarır ve yatay bir düzeltici model oluşturursa, bunun doğru sayı olduğunu gösterir.

40.330 dolardan yüksek olan dalganın altına bir düşüş, bu belirli dalga sayısını geçersiz kılacaktır.

Kısa vadeli sayım

TradingView'e Göre BTC Grafiği

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ