Kripto analisti Joseph Edwards, Bitcoin'in yükseliş ivmesine başlamadan önce 18-20 bin dolara düşeceğini söylüyor.

 Kripto analisti Joseph Edwards, Bitcoin'in yükseliş ivmesine başlamadan önce 18-20 bin dolara düşeceğini söylüyor. Edwards, düşüş sırasında yatırım yapılabilecek en iyilerden bazılarını vurgularken altcoinlerin de aynı kadere hazırlanması gerektiğini söylüyor.

Geçen Kasım ayından bu yana, kripto pazarından 1 trilyon dolardan fazla silindi ve birçok analist daha gidecek çok şey olduğunu tahmin ediyor. Bunlardan biri, kripto finans firması Solrise'ın Finansal Strateji Başkanı Joseph Edwards.

Eylül ayında Insider'a kripto piyasasının lider varlığı Bitcoin'in (BTC) "son derece olumsuz bir 4. çeyrek" için hazır olduğunu söyledi. Sebepleri teknik baskılar, makro ve düzenleyici risklerdi. Ticaret hacimleri düşerken Edwards, BTC'nin 20.000 dolara düşeceğini tahmin etti.

Bununla birlikte, Bitcoin, ABD'nin ilk vadeli işlem tabanlı Bitcoin ETF'sinin onaylanmasının ve Taproot yükseltmesinin başlatılmasının ardından 10 Kasım'da 69.000 dolara yükseldi. Yıl sonunda, varlık yaklaşık 47 bin dolardan kapandı.

Şimdi, bu zirveden iki ay sonra, kripto varlığı neredeyse yarı yarıya azaldı ve geçen gün 36.479 dolardan işlem gördü. Bununla ilgili olarak Edwards şunları söylüyor: Görünüşe göre şu anda tam bir ayı piyasasındayız. Bu tür düşüşleri görmek açısından beklediğimizden biraz daha geç, ancak bu sadece doğal bir kripto akışı.

Kripto Piyasası Henüz Dibe Vurmadı

Edwards, gelecekte dağınık kısa vadeli sıçramalarla birlikte daha uzun süreli düşüşlerin olacağına inanıyor. Şu anda, Bitcoin günlük Göreceli Güç Göstergesi açısından aşırı satım seviyesinde olduğu için kısa bir yörünge muhtemel.

Birçok kripto tüccarı, dijital varlık için nihai fiyat çukuru olarak 30.000 doları görüyor. Ancak Edwards, bunun oldukça “iyimser” olduğunu düşünüyor ve 18.000 – 20.000 dolarlık bir dip için çağrı yapıyor. Ancak yüzde 50'lik bir değer kesintisiyle bile, Bitcoin'in 2017 zirvesi olan 20 bin doların üzerinde olmaya devam edeceğini belirtiyor. Bu, kripto piyasasının yeni zirvelerin döngüsel doğasını ve ardından aşırı spekülasyonların temizlenmesini gösteriyor.

Önemli olan şu ki, kripto piyasası inşa etmeye devam edecek, düşükler önceki zirvelerin üzerinde olacak ve bu muhtemelen devam edecek.

Daha da önemlisi Edwards, Girişim Kapitalistleri fon yaratma faaliyetlerini bir kez azalttığında, satın alma zamanının geldiğini belirtiyor. Birçoğu son haftalarda artan aktivite gösterdi. Örnekler, yakın zamanda 2 milyar dolarlık bir girişim kolu başlatan kripto borsası FTX ve yeni kripto yatırımları için 4,5 milyar dolar hedefleyen Andreessen Horowitz.

İzlenecek Altcoinler

Edwards, bazı altcoin yatırımcılarının fiyatlar dibe vurduktan sonra toparlanabileceğini belirtiyor. Bunlar Solana (SOL), Binance Coin (BNB), Uniswap (UNI) ve Chainlink (LINK), bunların hepsinin faydalı ve uzun vadeli faydaları olduğunu söylüyor. Bu kripto varlıklar, geçtiğimiz hafta çift haneli yüzde düşüşler yaşadı ve analist, en kötüsünün henüz gelmediğini düşünüyor. Onun görüşüne göre, dijital paraların eğilimleri Bitcoin'inkilerle birleşiyor.

Not olarak, Solana kısa süre önce botlar nedeniyle bu ay ikinci kesintisini yaşadı. Firması ağ üzerinde birkaç DeFi ürünü geliştirmiş olan Edwards, bunu nispeten yeni bir ağın artan zorluklarına bağlıyor.

“Sadece spekülasyon” olduklarını ve döngü döndüğünde tüm zamanların en yüksek seviyelerini geri almayacaklarını söyleyerek meme paralarından kaçınmaya çağırıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ