Bitcoin, 44.800 dolarlık yatay destek alanının üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin, 44.800 dolarlık yatay destek alanının üzerinde işlem görüyor.BTC, kısa vadeli azalan bir direnç çizgisinin altında işlem görüyor.Kısa vadeli dalga sayısı belirsizdir.

Bitcoin 24 Ocak'tan bu yana yukarı doğru hareket ediyor. Artışın yükselen bir paralel kanal içinde olması mümkün. BTC, 14 Mart'ta destek hattında sıçradı ve hızlanmaya başladı.

27 Mart'ta Bitcoin, 44.800 dolarlık alanın ve kanalın orta çizgisinin üzerine çıktı. Ardından 1 ve 6 Nisan'da (yeşil tokenler) bu alanı destek olarak doğrulamak için geri döndü. İkinci günlük şamdan henüz kapanmamış olsa da, satın alma baskısının bir işareti olarak kabul edilen uzun bir düşük fitil oluşturma sürecinde.

Bir sonraki en yakın direnç 51.000 dolarda bulunuyor. Bu, 0,5 Fib geri çekilme direnç seviyesidir ve kanalın direnç çizgisiyle örtüşür. Hem RSI hem de MACD düşerken, hala pozitif bölgedeler.

TradingView'e Göre BTC Grafiği

Kısa Vadeli Direnç

İki saatlik grafik, BTC'nin 28 Mart'tan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altında işlem gördüğünü gösteriyor. Şimdiye kadar, altı kırılma girişiminde bulundu (kırmızı tokenler), hepsi başarısız oldu. En son ret, 6 Nisan'da gerçekleşti ve aşağı yönlü hareketin aynı gün 44.412$'a düşmesine neden oldu.

Bununla birlikte, BTC 44.550 dolarlık küçük destek alanında sıçradı ve çok uzun bir düşük fitil yarattı. Bu alan ikinci kez destek sunuyordu (yeşil tokenler).

TradingView'e Göre BTC Grafiği

BTC Dalga Sayısı Analizi

En olası uzun vadeli dalga sayısı, BTC'nin bir A-B-C yapısının (siyah) C dalgasında olduğunu gösterir.

Bu yapı için en olası zirve 50.700 dolar civarında bulunuyor. Bu hedef, A ve C dalgalarına 1:1 oranı (siyah) ve dördüncü alt dalganın (beyaz) 1.61 dış düzeltmesi verilerek bulunur.Alt dalga sayısı beyaz olarak gösterilir.

Dalga Sayısı

TradingView'e Göre BTC Grafiği

Kısa vadeli sayım için birkaç olasılık var. En muhtemel olanı, BTC'nin hala simetrik bir üçgen şeklini alan dördüncü alt dalgada olduğunu gösteriyor.Üçgen paterni tamamlandıktan sonra 50.700 dolara doğru bir kırılma bekleniyor.

Kısa Vadeli

TradingView'e Göre BTC Grafiği

İkinci olasılık, BTC'nin beşinci ve son alt dalgaya başladığını öne sürüyor.

Bu sayıyla ilgili sorun, aslında ikinci alt dalgadan (beyaz) daha büyük olan ikinci küçük alt dalganın (kırmızı) uzunluğudur.

Bu doğru sayı olsaydı, Bitcoin'in 54.000 dolara yakın yüksek bir seviyeye ulaşması beklenirdi.

Kısa vadeli

TradingView'e Göre BTC Grafiği

Son olasılık, BTC'nin devam eden bir düzeltme içinde dördüncü alt dalgayı henüz tamamladığını gösteriyor.

Bu senaryonun sonucu, üçgen model dalga sayımınınkiyle hemen hemen aynı olacaktır.

BTC Alternatif Sayısı

TradingView'e Göre BTC Grafiği

Ayı Alternatifleri

Ana düşüş alternatifi, C dalgasının tamamlandığını gösterir. Bununla birlikte, BTC şu anda hem yatay hem de çapraz önceki kırılma seviyelerini (yeşil simgeler) yeniden test ediyor.

Bu nedenle, bu seviyelerin üzerinde işlem gördüğü sürece, bu sayı olası değildir.

BTC alternatif sayısı

TradingView'e Göre BTC Grafiği

Ayrıca, kısa vadeli hareket bu düşüş alternatifine uymuyor. Bunun nedeni, 28 Mart'ın yükseği sonrası düşüşün, düşüş eğiliminin tersine dönmesi durumunda bekleneceği gibi, beş dalga yerine üç dalgalı bir yapı olmasıdır.

BTC Düşüş Sayısı

TradingView'e Göre BTC Grafiği

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ