Bitcoin (BTC), son birkaç gün içinde durdu .

 Bitcoin (BTC), son birkaç gün içinde durdu . ETH, DOGE ve SHIB tarafından yönetilen altcoinlerin onu gölgede bırakmasına izin verdi.Kraken Intelligence tarafından vurgulanan temeller, BTC'nin bir sonraki yükseliş döngüsünde yeni bir ATH belirlediğine işaret ediyor.

Bitcoin (BTC), 68.000 $ ile fırçaladıktan sonra birkaç gün önce tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi. Ancak o zamandan beri geri çekildi. 58.000 dolarlık desteği yeniden test ettikten sonra, Bitcoin 61.000 dolara tırmandı. Ancak o zamandan beri bu seviyede durdu. Tereddüte rağmen, piyasa analistleri hala en büyük kripto paranın yılı imrenilen 100.000 $ seviyesine yaklaşarak kapatacağına inanıyor.

Bitcoin Ani Düşüşün Ardından 61 Bin Dolara Geri Döndü, Ancak Uzmanlar 100.000 Dolara Ulaştığında Anlaşamıyor

Kripto piyasası istihbarat firması Decentrader, yakın zamanda 58.000 dolara geri çekilmesinin dijital varlığın yeni desteği olarak Mayıs ayındaki başarısız çıkış seviyesini oluşturmasına izin verdiğine dikkat çekti. İstihbarat firması şimdi kripto kralının 80 bin ila 90 bin dolar seviyesine net bir koşu yapacağına inanıyor. Firma şunları ifade ettiler;

Teknik, piyasa döngüsü ve zincir bazında, BTC için bir sonraki büyük zorluk alanının 85.000 – 90.000 $'a yaklaşana kadar ulaşmayacağına inanmaya devam ediyoruz.

BTC Güçlü Ellerde

Kurumsal yatırım, Bitcoin'in hareketinde önemli bir faktör olmaya devam ediyor. En son veriler, kurumların daha fazla birikim yapmak için açmazdan yararlandığını gösteriyor. Haftanın başlarında MicroStrategy, 3. çeyrekte varlıklarına yaklaşık 9.000 Bitcoin (BTC) eklediğini açıkladı. 114.000'den fazla Bitcoin ile MicroStrategy, dünyanın en büyük halka açık kurumsal sahibidir .Uzun vadeli bir Bitcoin boğası olan CEO'su Michael Saylor'a göre uzun vadede tutmaya adamıştır.

“Shocktober” başlıklı yakın tarihli bir Kraken raporu, Bitcoin balinalarının yoğun bir şekilde biriktiğini ve kolayca bir arz şokunu tetikleyebileceğini de gösterdi. 100'den fazla BTC tutan balinalar, hem varlıklarını hem de adreslerini artırdı. Kraken, geçtiğimiz ay adresler yüzde 1,6 artarken, toplu holdinglerde yüzde 0,25 artışla 720 milyar dolara yükseldiğini kaydetti.

Aynı birikim modeli madenciler için de tespit edilmiştir. Kraken'den araştırmacılar, büyük katılımcıların Bitcoin tuttuğunu belirtiyor. Öte yandan, küçük katılımcılar uygun koşullarda kâr elde ediyor. Ancak diğer veri noktaları, Bitcoin ile ilgilenenin sadece balinalar ve kurumlar olmadığını göstermiştir. P2P platformlarından elde edilen Chainalysis verileri, dünya çapında benimsenmenin yüzde 880'in üzerinde hızla arttığını gösteriyor.

Basında, Bitcoin, Son 24 saatte marjinal bir +2 yüzde değişiminden sonra 61.600 $ karşılığında değişiyor. Bitcoin ilerlemek için mücadele ederken, Ethereum tarafından yönetilen altcoinler, kripto kralından daha iyi performans göstermek için avantaj elde etti. Son birkaç günde, Ethereum (ETH) ve Shiba Inu (SHIB) beğenileri tüm zamanların en yüksek seviyelerini belirledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ