BTC'nin fiyatı bugün yükseldi, yatırımcılar zaten Genesis'in iflas başvurusu haberlerini fiyatladı.

Bitcoin (BTC) %9

BTC'nin fiyatı bugün yükseldi, yatırımcılar zaten genesis'in iflas başvurusu haberlerini fiyatladı.
Son IntoTheBlock verilerine göre, güçlü bir yükseliş koşusuna yol açan önceki dip oluşumları, genellikle lider dijital varlığı 12 aydan fazla tutan adres sayısındaki büyük artışla aynı zamana denk geldi.

BTC'nin fiyatı bugün yükseldi ve diğer kripto fiyatları da aynı trendi takip ediyor. Kripto kredi kuruluşu genesis'in iflas başvurusunda bulunduğu haberine rağmen BTC'nin fiyatı yükselmeye devam etti. Bu nedenle, BTC'nin fiyatındaki devam eden artış, yatırımcıların uzun süredir genesis'in iflas başvurusunun kaçınılmaz olduğu sonucuna vardığını kanıtlıyor.

Analistler, ABD dolar endeksi (DXY) soğumaya devam ederken ve hisse senedi piyasası geçen haftaki rallisini sürdürürken BTC'nin artık 21.000 doların altında işlem görmeyeceğini tahmin ediyor. Ayrıca, pozitif tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verilerinin ardından ABD Fed'in enflasyon konusundaki güvercin duruşu, BTC'nin 21.000 doların üzerinde işlem yapmaya devam etmesinin bir başka nedeni.

Daha Az Agresif Bir Faiz Oranı Artışı

Analistlere göre, olumlu olan son TÜFE raporu, BTC fiyatlarındaki artışın ana nedeniydi. Çalışma istatistikleri bürosunun (BLS) raporu, tüm tüketiciler için genel enflasyonda yüzde 0,1'lik bir düşüş olduğunu gösterdi. Enflasyondaki bu düşüş son üç yılın en yüksek seviyesi.

Bu arada hisse senedi tacirleri, Fed'in bir sonraki piyasa komitesi toplantısında alacağı olumlu TÜFE verileri nedeniyle faiz artırımlarında daha az agresif olacağını umuyor. İyi haber şu ki, ABD Merkez Bankası Başkanı Chris Waller, faiz oranlarıyla ilgili ne beklenmesi gerektiğine dair bir ipucu verdi. Yakın tarihli bir açıklamada Waller, “mevcut veriler ileride çok az türbülansa işaret ediyor. Dolayısıyla FOMC 1 Şubat'ta toplandığında sadece 25 baz puanlık bir artış olacağına inanıyorum.”

CME FedWatch aracı, Waller'ın yorumlarıyla da örtüşüyor, çünkü tacirler, önceki aylardaki 50 baz puana kıyasla fedin 25 baz puan artacağı konusunda yüzde 97 şans olduğunu tahmin ediyor. Benzer şekilde, Nasdaq, Dow Jones ve S&P 500 tarafından kaydedilen pozitif rakamlar borsanın Cuma günü yüksek açılmasına neden oldu.

Daha önce bildirildiği gibi, Bitcoin ve ABD hisse senetleri yakından ilişkili fiyat hareketlerine sahip olmaya devam ediyor. Bu nedenle, bugünkü rallide bunun böyle kalması şaşırtıcı değil.

Önemli Bir Metrik

Bu arada, bir zincir içi analiz firması olan IntoTheBlock'tan alınan veriler, BTC'nin dibe vurduğunu gösteren önemli bir ölçüt gösteriyor. Firmaya göre, güçlü bir yükseliş koşusuna yol açan önceki dip oluşumları, genellikle lider dijital varlığı 12 aydan fazla tutan adres sayısındaki büyük artışla aynı zamana denk geldi.

Ayrıca, başka bir zincir üstü analitik firması olan Glassnode, birkaç önemli göstergenin BTC'nin dibe ulaştığını gösterdiğini kaydetti. Glassnode'a göre, bir ağın zincir üstü faaliyetlerini artırmak genellikle sürdürülebilir bir pazar toparlanmasıyla sonuçlanır. Firma, güçlü büyümenin bir göstergesinin, 30 günlük basit hareketli ortalama (SMA) ile 365 günlük SMA arasında en az 60 gün boyunca bir geçiş olduğu zaman olduğunu açıkladı.

Glassnode, madencilerin gelir ücretlerindeki son önemli artışın BTC'nin dibe vurduğunu gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Blok alanı sıkışıklığında sürekli bir artış, ücret baskısının oluştuğunu gösterir ve madenci ücreti gelirinin 90 günlük SMA'sı 365 günlük SMA'yı geçtiği için bu zaten gerçekleşiyor.

Verilerimize göre BTC şu anda 22.693 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 8,6 arttı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ