Bitcoin (BTC) yoğun bir konsolidasyon bölgesine giriyor ancak altcoinler zayıf görünüyor.

 Bitcoin (BTC) yoğun bir konsolidasyon bölgesine giriyor ancak altcoinler zayıf görünüyor. Peter Schiff, Bitcoin fiyatının gelişebileceği bir senaryo paylaşıyor.

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) ciddi bir konsolidasyona girdi ve şu anda 39.000 dolar civarında işlem görüyor. Basın saatinden itibaren, günlük ve haftalık grafikte Bitcoin fiyat hareketi yüzde 0,5'in altında.

Bugün erken saatlerde, Bitcoin 40.000 doları aşma girişiminde kısa bir kısa süreli sıkışıklık gördü. Popüler kripto analisti Lex Mozkovski, buna tüm konsolidasyonların anası diyor. Glassnode'dan gelen verilere atıfta bulunarak, "775 bin dolarlık rekor bir BTC'nin 38,7 dolardan el değiştirdiğini" açıklıyor.

Pazartesi günü erken saatlerde, AB'nin tüm İş Kanıtı (PoW) kripto para birimlerini yasaklayacağına dair raporlardan sonra Bitcoin bir miktar baskı altına girdi. Ancak AB parlamenterleri, yatırımcılara rahat bir nefes vererek öneriye karşı oy kullandı.

Ancak daha geniş pazar perspektifi bu noktada pek iyi görünmüyor. Kripto analisti Michaël van de Poppe şöyle açıklıyor: Altcoinler, düşerken BTC çiftinde yine çok fazla zayıflık gösteriyor. Bitcoin hala konsolide oluyor. Dürüst olmak gerekirse, piyasalar için en iyi işaretler değil.

Öte yandan, Bitcoin uzun vadeli sahipleri çantalarını yıllık bazda dolduruyor. Glassnode verileri, “Uzun Vadeli Sahiplerin bakiyelerine yıllık 7,6 kat ihraç oranıyla eklendiğini gösteriyor. Günde ~900 $BTC mayınlı ihraç ile bu, günlük yaklaşık 6.840 $BTC'nin LTH deposuna taşınması anlamına geliyor”.

Peter Schiff, Bitcoin'in Ne Zaman Yükselebileceğini Açıklıyor

Alışılmadık bir duruşta, Bitcoin eleştirmeni ve Altın tutkunu Peter Schiff, Bitcoin fiyatının yükselmesi için en iyi senaryoyu açıkladı. Her ne kadar bu şu an için olağandışı görünse de. En son tweetlerinden birinde Schiff şöyle yazıyor: Bitcoin'in yükselmesi için NASDAQ'ın yükselmesi ve #altın'ın düşmesi gerekiyor. Bunun gerçekleşmesi için, #Fed'in ekonomiye zarar vermeden #enflasyonu %2'ye düşürmeyi başarması gerekiyor ki bu da minimum faiz artırımları ve hükümet harcamalarında büyük kesintiler gerektiriyor. Ama bu senaryoda neden Bitcoin'e sahipsin?

ABD enflasyon rakamları şimdiden yüzde 8'e yaklaşarak kırk yılın en yüksek seviyesine ulaştığından, bu şimdilik uzak bir hayal gibi görünüyor. Piyasa şu anda çok kritik bir konumda. Bir yandan, Fed'in enflasyonu kontrol etmek için faiz oranını artırmaktan başka seçeneği yok.

Kripto piyasası büyük ölçüde daha geniş hisse senedi piyasasını takip ediyor. Birçok analist, durgunluk türünde bir duruma girdiğimizi belirtiyor. Bu olursa, kripto piyasası küresel hisse senedi piyasalarındaki düzeltmeyi takip edebilir.

Bir enflasyon koruması olarak tasarlanmasına rağmen, kripto henüz cesaretini kanıtlamadı. Aşırı oynaklık, Bitcoin'in şu ana kadar gerçek bir alternatif olmasını engelledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ