Şimdi 2020'ye girdiğimiz için, Bitcoin'in ve diğer bazı dijital varlıkların geçen yıl nasıl performans gösterdiğini gözden geçirmek iyi olacak

Bitcoin (BTC), Çin ve XRP: 2019

En son raporunda, Coingecko 2019'da kripto endüstrisinin elde ettiği çeşitli kilometre taşlarını analiz ediyor ve diğer kripto paralara ve geleneksel varlıklara kıyasla genel Bitcoin değerine bakıyor.

Bitcoin, en iyi kripto ve geleneksel varlıklardan daha iyi performans gösteriyor

Rapora göre, ilk beş kripto para birimi arasında, Bitcoin en iyi performans oranını gösterdi ve Aralık sonuna kadar +% 95 kazanç gösterdi.

XRP, yıl boyunca yüzde 45 oranında değer kaybeden en kötü performans gösteren varlık oldu. Hem Litecoin hem de Bitcoin Cash yaklaşık yüzde 40 oranında değer ekledi.

Toplam kripto piyasa değeri artışı yüzde 44,1 olarak gerçekleşti.

Yüksek volatilitesine rağmen, rapor devam ediyor ve 3.500 ila 13.000 dolar arasında işlem yapan Bitcoin, yıllık % 95 civarında bir değer kazandı. 2019'da BTC, S&P 500 (yüzde 29 ekledi), altın (yüzde 19 artış gösterdi) ve gümüş (yüzde 16 kazanç kazandı) gibi önemli geleneksel varlıklardan daha iyi performans gösterdi.

Çin’in Blockchain’e Kucak Açması Bitcoin’e Yaradı

Yıl boyunca, Bitcoin fiyatı esas olarak haberlerde artış gösterdi. Çin Komünist Partisi genel başkanı Xi Jinping'in ifadesinden sonra önemli bir fiyat artışı gözlendi - TV'deki resmi açıklamasında blockchain'in Çin'in daha ileri teknolojik gelişimi ve gelecekteki liderliği için çok önemli olduğunu söyledi.

Xi Jinping, Çin'in blockchain’i kucaklayacağını ve tüm Çin merkezli blockchain şirketlerine fayda vaat ettiğini belirtti. Ancak, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yanı sıra kripto ticareti yasaklandı.

Bundan önce, 2018'de BTC fiyatı yüzde 73 düştü ve topluluk bu zor dönemi 'kripto kışı' olarak adlandırdı.

2019'da Pazar Hakimiyeti

Geçen yıl, Bitcoin Pazar hakimiyetini yüzde 56,3'ten yüzde 71,5'e yükseltti.

En iyi kripto varlıkların aynı çizgisinde, XRP pazar hakimiyetinin yüzde 7,9'unu kaybetti ve % 4,6'ya düştü. XRP'den sonra, Ethereum da geriledi ve hakimiyetinin yüzde 4.3'ünü kaybetti. Piyasa hakimiyeti yüzde 12.0'dan yüzde 7.7'ye düştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ