Bitcoin, Dark Web'de daha popüler hale geliyor, oysa bu durum ana kullanıma bir engel teşkil ediyor

Bitcoin (BTC), Dark Web

Kripto para birimi, Silk Road günlerinin ötesinde olabilir, ancak Bitcoin, karanlık ağ suçlularının sevgilisi olmaya devam ediyor.

Blocktown Capital'den James Todaro tarafından sağlanan verilere göre, internetin en korkunç köşelerinde harcanan Bitcoin USD değeri 2019 yılında fırladı ve 1 milyar doları aştı.

Bitcoin Kitleler İçin Değil

Todaro, yakın zamanda Bitcoin'in ana akım benimsenme amaçlı olmadığını belirten Open Money Initiative'in kurucu ortağı olan Jill Carson ile aynı fikirde.

Carson, “Uzun bir sansüre dayanıklı ve gizlilik önleyici teknolojiler geçmişi var: Mesajlaşma için sinyal, Dosya paylaşımı için BitTorrent, Web'de gezinmek için Tor.

Yukarıda belirtilen platformlar hem iyi hem de kötü oyuncular tarafından kullanılıyor (tıpkı Bitcoin gibi). Ancak, insanların bunları toplu halde kullanması için tasarlanmamış durumda. Carson, Ligtning Network ve diğer ölçeklenebilirlik çözümlerinin bile Bitcoin'i ana akıma sokmayacak ve niş bir para birimi olarak kalmayacağına inanıyor.

Bitcoin, mahremiyet koinlerinin çoğalmasına rağmen, suçla ilgili tüm kripto işlemlerinin yaklaşık yüzde 95'inden hala sorumlu.

Tor ya da Amazon?

Carson'ın görüşü pek de popüler değil, çünkü çoğu kişi Bitcoin’in sonunda kül olmak zorunda olan iki trilyon dolarlık şirket olan Amazon ve Apple’ın başarısını çoğaltabileceğine inanıyor. CNBC’deki sunucu Joe Kernen, Bitcoin ve Amazon'un ortaya çıktığı zaman insanların anlamamasına benzer bir durum yaşadıklarını ileri sürüyor

Girişimci kapitalist Tim Draper, Bitcoin'in ana akım kabul edilme şansını yakalama konusunda çok daha iyimser. Son zamanlarda lider kripto para biriminin 2023 yılına kadar döviz piyasasında yüzde beş pay alabileceğini öngörüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ