Balina hareketleri dijital varlıkların fiyatını ciddi şekilde etkileyebilir.

Balina hareketleri dijital varlıkların fiyatını ciddi şekilde etkileyebilir. Bu nedenle tüccarlar genellikle özel yazılım kullanarak blockchain şişman kedilerinin davranışını analiz etmeye çalışırlar. Şu anda Binance ile ilginç bir şeyler oluyor.

“Duvarı Sat” Tespit Edildi

“Duvarı Sa”, tek bir büyük limit satış siparişine veya aynı fiyata ayarlanan bir grup satış siparişine referanstır. Bu emirler eşleştiğinde, piyasanın fiyat hattının “Duvarı Sat” modelinin üzerine çıkması son derece zordur.

Yaklaşık bir saat önce, kripto tüccarı @Yodaskk, Binance'de bir grup satış limiti emri fark etti. Bazı zengin Bitcoin sahipleri kripto para birimini 9.850 dolara indirmeye karar verdi.


'Duvarın' toplam miktarı 900 Bitcoin (BTC) veya baskı zamanında 8.8M $ şeklinde. Sonuç olarak, 9.850 dolarlık fiyat seviyesi, amiral gemisi blok zinciri için en yakın düşüş direnç çizgileri arasında olabilir.

Balinalar Hakimiyeti

Bu durumun olası etkisini açıklayan @Yodaskk, Bitfinex gibi büyük borsalar açısından kripto kralının fiyatını yüzde bir oranında taşımanın 1000 Bitcoin'e mal olduğunu hesapladı. Bu nedenle, gerçek bir “pump ve dump”  düzenlemek için sadece 9,8 milyon dolar gerekir.

Son zamanlarda, Bitcoin'in fiyatı 5 dakikada % 6 düşünce bu düşüş Deribit borsasındaki Bitcoin (BTC) long pozisyonlarının büyük ölçüde tasfiyesine bağlandı. Mati Greenspan, bu olayın 'balina manipülasyonu' olarak adlandırılmaması gerektiğinde ısrar ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ