Bitcoin şimdi 9.000 $ seviyesinin altına düştüğüne göre, BTC Korku ve Açgözlülük Endeksi 39'daydı ve bir kripto tüccarı piyasadaki türbülansın beklenmesi gerektiği konusunda uyarıyor

Bitcoin şimdi 9.000 $ seviyesinin altına düştüğüne göre, BTC Korku ve Açgözlülük Endeksi 39'daydı ve bir kripto tüccarı piyasadaki türbülansın beklenmesi gerektiği konusunda uyarıyor

26 Şubat'ta Bitcoin fiyatı 9.000 $ 'ın altına düştü. Piyasa, olayları iyimser bir şekilde değiştirmiş gibi görünüyor, birçoğu bunu düşüşü satın almak için başka bir şans olarak görüyor.

Yatırımcı Anderson'ın 50.800 takipçisineönerdiği gibi BTC Korku ve Açgözlülük endeksine bakarsanız, 39 rakamı 'Korku' anlamına gelir. Bu nedenle, tüccar topluluğun emniyet kemerlerini takması gerektiğini söylüyor.


"Aşağı Yukarı Türbülans Bekliyoruz!"

Kripto yatırımcısı ‘Anderson ’, topluluğun şu anda pazarın bir korku aşamasından geçtiğine işaret eden Korku ve Açgözlülük Endeksine bir göz atmasını öneriyor - endeks 39'u gösteriyor.

Endeksin yaratıcıları açıkladığı gibi - aşırı korku, yatırımcılar bu noktada çok endişeli olduğu için bir satın alma fırsatı anlamına gelebilir. Aşırı açgözlülük söz konusu olduğunda - bazen yaklaşan bir Bitcoin fiyat düzeltmesi anlamına gelir.

Şu anda, 'aşırı korku' değil 'makul korku' var. Yani ‘Anderson’, fiyatın yüksek oynaklık göstermeye başlayabileceği konusunda uyarıyor. Ancak tüccar, 'aşırı korku' olacağını umduğunu itiraf ediyor.

Endeks web sitesinden elde edilen veriler, korkunun daha erken olduğunu gösteriyor - Aralık 2019 ile Ocak 2020 arasında, Endeksin 21'i işaret ettiği zaman.

"10 Bin Doların Altında BTC Satın Almak Altın Bir Fırsat."

 Bitcoin meraklısı ve kripto tüccarı Carl Eric Martin, fiyatın 10.000 doların altında olmasına rağmen Bitcoin'i biriktirmek için mükemmel bir zaman olduğunu tweetledi. Bunu altın bir fırsat olarak adlandırdığı için, BTC'yi 20.000 doların altında ve hatta 100.000 doların altında bile almanın hala iyi bir karar olduğuna inanıyor - çünkü bu pazarda çok erken olduğumuzu vurguluyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ