Boğaların inisiyatif alarak kısa vadeli bir senaryo ile eski seviyeleri yakalamaları için umut var mı?

Boğaların inisiyatif alarak kısa vadeli bir senaryo ile eski seviyeleri yakalamaları için umut var mı?

Kripto para birimi piyasası düşüşünü sürdürdü. Bitcoin (BTC) direnç seviyesi üzerinde bir ayak izi alamadı ve şu anda gelişmekte olan bir aşağı doğru hareket potansiyeli bulunuyor. Binance Coin (BNB) de dünden bu yana yüzde 6.48 ile en büyük fiyat düşüşünü yaşadı.

BTC, fiyatını 8 bin dolar seviyesinin üzerinde tutamadı, bu da dört haftanın en düşük seviyesine neden oldu.

BTC / USD: Önceki Alttan 7.000 Dolar Güncellenebilir mi?

Dün, BTC fiyatı 8 bin 200 doların üzerindeki fiyatı sabitlemeye çalıştı ama başarısız oldu. Sonuç olarak, artan bir aşağı doğru hareket meydana geldi.

Grafiğe baktığımızda, göstergeler yakında 8 bin dolara geri döneceğini tahmin ediyor. Göreceli güç endeksi (RSI), 20 işaretine dokundu ve kısa vadeli bir senaryoda fiyatı daha da itmek için ayıların tükenmesini onayladı.

Sırasıyla, bu tahmin mevcut haftanın sonunda gerçekleşebilir. Bununla birlikte, yükseliş eğiliminin başlangıcından ziyade düşüşün ardından bir düzeltme olması muhtemel.

Şu anda, teklifler destek alanını kırabildi. Bir sonraki önemli alan 7.260 dolarlık piyasaya işaret ediyor. Fiyat aynı zamanda Bollinger Bantlarının alt sınırından geçti ve satıcılardan gelen baskıyı belirledi. Fiyat artışının teyidi, güçlü bir büyüme ve 9 bin 800 ABD doları seviyesindeki kırılma olacak.

Bununla birlikte, aşağı yönlü hareketin ilk hedefine 6 bin 475 dolarda devam ettiğini görmemiz için bir şansımız var. RSI göstergesindeki yükselen trend çizgisinin kırılması bu hareketin lehine olacak. Böyle bir sinyal yerel bir minimumun güncellenme potansiyelini gösteriyor.

BTC yazının yazıldığı sırada 7.611 seviyesinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ