Corona Virüsünden muzdarip pazarlara rağmen, Bitcoin CME boşluğunu doldurdu ve ilk hedef 8,500 dolar olarak adlandırdıkları için kripto tüccarlarının BTC'de yükselişini sağladı.

Bitcoin (BTC) Fiyat CME Boşluğunu Dolduruyor – Yatırımcıları Bu Seviyeyi Hedefe Koydu

Corona Virüsünden muzdarip pazarlara rağmen, Bitcoin CME boşluğunu doldurdu ve ilk hedef 8,500 dolar olarak adlandırdıkları için kripto tüccarlarının BTC'de yükselişini sağladı.

Bitcoin 8.000 $ seviyesinin altında kalıyor ve hem kripto pazarları hem de geleneksel pazarlar, dünyaya yayılan koronavirüsün neden olduğu siyah bir kuğudan dolayı düşüşe maruz kalıyor.

Yine de, Bitcoin'in CME boşluğunu doldurması, trader'lara kısa vadede (yarılanmadan iki ay önce) Bitcoin fiyatının yükseliş eğilimini sürdüreceğini umuyor gibi görünüyor.

"Artık BTC'nin altında boşluk kalmadı"

Tüccar Carl Eric Martin (aka Ay Carl) Twitter'da Bitcoin'in CME boşluğunu 7,685 dolar seviyesinde doldurduğunu yazdı. Şimdi, tüccar, BTC'yi gerçek bir güvenli liman varlığı olarak gösteren Bitcoin boğa koşusu ile pazarın devam edebileceğini söylüyor. 

8,200- 8,500 Dolar Masada

Michael van de Poppe (diğer adıyla 'Crypto Michael'), Bitcoin'in rahatlama olarak 8.200 dolar hatta 8.500 dolar civarında zıplayabileceğine inanıyor. Ancak, analist 7.300 $ - 7.600 $ 'lık ana destek seviyelerinin test edilmesi gerektiğini ifade ediyor.

@SinkTrader mevcut küresel pazar durgunluğunun sebebi olarak topluluğuna koronavirüs anlatımını hatırlattı. Kripto balinalarının, bir sonraki boğa piyasası patlamadan önce düşüşü satın almak için Bitcoin fiyatını 6.000 dolara düşürdüğüne inanıyor.

 Ancak Trader @ FeraSY1, bu anlatıların kripto Twitter'da sadece popüler görüşler olduğuna inanıyor. Gerçekte, küresel pazarın ilk kez büyük bir satışla karşı karşıya kaldığını düşünüyor, bu yüzden kimse BTC'ye ne olacağını tahmin edemez.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ