2019'un son günü Bitcoin (BTC), diğer ilk 10 kripto paranın çoğunun yanı sıra bir düşüş notu ile sona erdirdi. Tezos (XTZ), son 24 saatte oranı % 3'ten fazla arttığı için kuralın istisnası durumunda.

Çeşitli kripto para birimlerinin oranları dışında, toplam piyasa değeri azalmaya devam etti ve şu anda 191,6 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Genellikle tatil günlerinde meydana gelen ve işlem hacmi endeksini doğrudan etkileyen oynaklık açısından fazla bir şey söylemeye gerek yok. Şu anda, Bitcoin'in seviyesi düşmeye devam ediyor ve toplam hacim 9,2 milyar dolar seviyelerinde oluştu.

4 saatlik grafiğine bakıldığında, en büyük kripto para birimi aşağı yönlü bir eğilim olasılığı olan bir üçgen deseni içinde sıkışmış durumda.

Bu düşüş eğilimi, ticaret hacmindeki düşüş ve 7.500 $ seviyesinin üzerine çıkamaması ile desteklenmekte. Bu özel durumda, 7,000 ila 7,100 dolar arasındaki bölge olası bir durma noktasına benziyor.

Günlük tabloya bakıldığında, resim daha da düşüyor. 50 Gün ve 100 Gün Hareketli Ortalama (MA) hatları, olası bir tersine dönme paterni belirtisi göstermeden aşağı doğru trend olmaya devam ediyor. Dahası, 200 Günlük MA, satıcıların varlığını doğruluyor. Özetlemek gerekirse, 2020'nin ilk ayında BTC'nin 7.000 doların altına düşme olasılığı yüksek.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 7.215 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ