Boğalar, en büyük kripto para birimini 7.600 dolara çıkarmayı başarabilecek mi?

Bitcoin (BTC) fiyatı son 7 gün boyunca nispeten değişmeden kalmış durumda. Ancak fiyatı geçen haftaya göre neredeyse % 3 düştü. Çoğu altcoin için fiyatlar düşmüş ve ilk 10 kripto para ayılar tarafından baskı altında tutulmuş durumda.

BTC’nin piyasa hakimiyeti de bir miktar düşerek yüzde 66,6 seviyesine geldi.


BTC / USD: Boğaların Kısa Vadede Hala Avantajı Var mı?

Aralık ayının başından bu yana BTC, 7.200 - 7.400 $ aralığında dalgalanmaya devam etti.

4 saalik grafiğe bakıldığında, BTC 7.500 $ 'lık bir potansiyel hedef ile 7.400 $'a doğru ilerliyor. Bu, Hareketli Ortalama Yakınsama Irakasama (MACD) göstergesinin yükseliş eğilimini sürdürdüğü gerçeği ile doğrulanmakta. Dahası, işlem hacmi endeksi, satıcıların büyük bir çoğunluğu olmadan önceki konumunda kalıyor. Sırasıyla kısa vadeli tahmin 7.500 $'a yakın bir hedefle yükselişe geçti.

Günlük zaman dilimine bakıldığında, mevcut büyüme mütevazı bir duruma işaret ediyor. Ancak devam eden düşüşün başlangıç noktası olarak bu seviyeler düşünülebilir. 200 Günlük Hareketli Ortalama (MA) yerel zirvesinde ve 100 Günlük MA ve 50 Günlük MA ile aynı anda aşağı hareket etmek üzere.

Benzer Tablolar

Benzer bir tablo 2017 yılında düşüş 3.000 $ 'da durduğunda da resmedildi. Bugüne dek hızlı bir şekilde ilerleyen dönemde, daha derin bir düşüşe yol açan ilk nokta, Aralık 2019'un sonuna kadar ulaşılabilecek olan 7.000 $ seviyesi.

Yazının yazıldığı sırada BTC 7,506 $ seviyesinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ