Kısa vadeli bir senaryo olarak boğa koşusunun yaşanma şansı var mı?

2019'un son Pazar günü, Bitcoin (BTC) için yükselişle bitmek üzere. Geçen haftadan bu yana, Bitcoin'in büyümesi % 2'den fazla arttı. Bu artış Ethereum ve XRP ile karşılaştırıldığında BTC’nin üstün konumda olduğunu gösteriyor.


Bununla birlikte, altcoinlerin, Bitcoin'in nispeten düşük yükselişine karşı çok daha fazla değeri arttı. Bu sırasıyla BTC'nin hafifçe azalmış olan ve şu anda % 68,2 seviyesinde olan hakimiyet oranını etkiledi.

BTC / USD: Yılı Bitirmeye Çalışıyor

Bitcoin son fiyat senaryomuzu takip etti ve 7.300 dolarlık markayı kolayca elde etti. Şimdi boğalar 7.600 dolarlık markayı fethetme yolundalar.

4 saatlik grafiğine baktığımızda yükseliş senaryosu geçerli. Bununla birlikte, alıcılar, daha önce birçok kez olduğu gibi bir engel görevi gören 7.450 dolar direnç bölgesine dikkat etmeli

Şu anda, Bitcoin, fiyatını mevcut yılın sonuna kadar yukarıda belirtilen işaretin üzerinde tutma şansına sahip. Bu, Hareketli Ortalama Yakınsama / Iraksama (MACD)’nin hala yukarı doğru baktığı gerçeği ile doğrulanmaktadır, bu da kısa vadeli bir yükseliş eğiliminin devam etmekte olduğu anlamına gelmekte.

Günlük tabloya baktığımızda durum tam tersini işaretliyor. Azalan kanaldan çıkmak için boğaların 7.570 $ seviyesine ulaşması gerekiyor. Bunu başarabilirler; Bununla birlikte, işlem hacmi endeksi, BTC'nin hala alıcılardan yeterince baskı olmadığı için beklemenin mümkün olmadığını göstermekte. Bu bağlamda, Bitcoin'i Ocak 2020'de hala 7.000 doların altında görebiliriz.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 7.342 dolardan işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ