Başlangıçtan itibaren yeni bir trendin parçası olmak istiyorsanız, bu makalede bulacağınız fiyat yapısına dikkat etmelisiniz.

Başlangıçtan itibaren yeni bir trendin parçası olmak istiyorsanız, bu makalede bulacağınız fiyat yapısına dikkat etmelisiniz.

Genel Resim

Her zaman olduğu gibi, Bitcoin (BTC) için genel durumun nasıl olduğunu görmek için günlük grafikle başlayalım.

Basit bir perspektiften bakıldığında, BTC'nin fiyatının 30 günlük hareketli ortalamanın altında veya ortalama aylık fiyatın altında olduğunu fark edebiliriz. Bu, ayıların şimdilik kontrolü elinde tuttuğu anlamına geliyor.

Tabii ki, 21 Aralık bir boğa deseni vardı. Bazıları her şeyin çift diple ilgili olduğunu söyleyebilir, ancak daha önce söylediğimiz gibi basit tutmak istiyoruz.

Herkes paranın esas olarak trendlerden yönünün bulunduğunu bilir. Şimdi bir trend bulmaya çalışalım.

Trend Oluşturma

Aşağıdaki tabloya bakarak, mevcut piyasanın nasıl bir yükseliş yapısı oluşturmaya çalıştığını göreceksiniz. Böyle bir eğilimin oluşumunu nasıl öğrenebiliriz? Her iki taraftan en az iki kez, alçak ve yüksek seviyede yüksekler bir eğilim tarafından doğrulanıyor.

Resimden de görebileceğiniz gibi, zaten bir yerel düşük ve bir yerel yüksek var.

Fiyat, bir önceki en düşük seviyeyi kırmadan yerel yüksek seviyenin üzerine itilirse yükselişteyiz demektir.

Diğer Onay İşaretleri

Şimdi Bitcoin'in diğer altcoinler üzerindeki konumunu nasıl güçlendirdiğine bakalım. Bu arada, aynı eğilim belirleme yöntemini kullanabilirsiniz.

Sizce % 68 seviyesi ne zaman kırılacak?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ