Tüm piyasa, geçen ayki yükseliş canlanmasını sorgulayarak bir dalış yaptı.

Tüm piyasa, geçen ayki yükseliş canlanmasını sorgulayarak bir dalış yaptı. Popüler Bitcoin on-chain analisti Willy Woo, Bitcoin'in henüz dibe vurmadığına inanıyor.

Geçen hafta güçlü bir yükseliş koşusu başlatmasına rağmen, Bitcoin, geçen ay Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) endeksinde yüzde 8,3'lük bir artışın ardından Salı günü 22,600 dolara dokunduktan sonra yüzde 11'in üzerinde düştü. Son zamanlarda, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, son 24 saat içinde yüzde 2,98'lik bir düşüşün ardından büyük borsalarda 20,147 dolardan işlem görüyordu ve Ethereum yüzde 0,49'luk bir düşüşün ardından 1,587'yi geride bıraktı. Diğer kripto para birimlerine ve hisse senetlerine yansıyan düşüş, küresel kripto para birimi piyasa değerinden 69 milyar doların üzerinde  yaklaşık yüzde 7  görüldü.

Enflasyonun çeşitli sektörlerde soğumasına rağmen, yatırımcılar yüksek TÜFE rakamlarının Fed'i önümüzdeki hafta yapacağı Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısında inatçı yüksek enflasyonu aşağı çekmek için faiz oranlarını en az 0,75 puan artırmaya zorlayabileceğinden endişeli. .

Son zamanlarda, Fed başkanı Jeremy Powell, “işin yapıldığından emin olana kadar devam edeceklerini” belirtti. Ayrıca, bankanın enflasyonu düşürmeye yönelik bir sonraki girişimlerinin "hanelere ve işletmelere de acı getireceği" konusunda uyardı. Çarşamba günü, Chicago Ticaret Borsası'ndaki (CME) trader'lar, Eylül ayında Federal Faiz oranında 100 baz puanlık bir artış için yüzde 32'lik bir şansla fiyatlandırdılar ve bu, piyasaya yönelik karamsarlıkta ciddi bir artış olduğunu gösteriyor.

Bitcoin (BTC) İçin Sıra Nerede?

Bitcoin'in duyguları da uzmanların fiyatın daha da düşeceğini tahmin etmesiyle olumsuza döndü. Popüler Bitcoin on-chain analisti Willy Woo, Bitcoin'in henüz dibe vurmadığına inanıyor. Çarşamba günü, uzman, piyasanın henüz önceki diplerle aynı piyasa acısını hissetmediğini belirtti.

“Şu ana kadar su altında bulunan madeni paraların sadece %52'sine ulaştık. Önceki dipler %61, %64, %57 idi.” Woo, kardaki arzın henüz önceki seviyelere düşmediğini gösteren bir “Bitcoin maliyet esaslı yoğunluk haritası” paylaşarak tweet attı. Ona göre, tarihin tekerrür etmesi gerekmese de, arzın yüzde 60'ının su altında kalmaması, fiyatın 9.100 dolara düşmesine neden olabilir.

Buna göre, fiyat kıran Haziran ortasından Ağustos ortasına kadar olan yükseliş kanalı ile bazı uzmanlar BTC'nin düşüş trendine buradan devam edeceğini varsayıyor. Şimdiye kadar, talep akışlarının da düşüş baskısını emmek için yetersiz olduğu kanıtlandı. Glassnode'a göre “savaş şimdi 20 bin dolarlık bölgenin savunmasında”. En son haftalık raporunda firma, Bitcoin'in ayı piyasası döngüsünün 2023'e sürüklenebileceğini düşündüren yumuşak bir iniş bulmasının birkaç ay alabileceği konusunda da uyardı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ