Önde gelen kripto para birimi 9.500 $ seviyesine yaklaştıkça Bitcoin (BTC) boğaları yap ya da öl anlarıyla yüzleşiyor.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Kritik Desteğe Düştü – Boğalar Hızlanacak mı?

Önde gelen kripto para birimi 9.500 $ seviyesine yaklaştıkça Bitcoin (BTC) boğaları yap ya da öl anlarıyla yüzleşiyor.

24 Şubat'ta piyasa değerine göre lider kripto olan Bitcoin, değerinin yüzde beşini kaybetti. Bu durum, küresel pazarların yenilenen koronavirüs korkularına büyük bir darbe indirmesiyle çakıştı.

Büyük Bir Test

BTC fiyatı şu anda kritik 9.500 $ seviyesinin biraz üzerinde seyrediyor. Şu andan itibaren, Bitcoin'in kısa vadeli fiyat hareketleri, bu desteğin başka bir test olup olmadığına bağlı.

Trader HornHairs bunun böyle olabileceğinden şüphe ettiğini söylüyor. Boğalar şu anda daha fazla güç göstermezse, bu BTC'nin düşük destek seviyelerinin altına düşmesiyle kademeli bir etkiye neden olabilir.

Bununla birlikte, Josh Rager'e göre, iyi haber şu ki, BTC günlük olarak 9.500 doların üzerinde bir başka kapanış sağladı, yani boğalar henüz pes etmeye hazır değil.

Güvenli Liman Varlığı Değil

Bitcoin'in son fiyat performansının en kötü yanı, gürültü olarak kolayca çıkarılabilecek yüzde beşlik düşüş değil. Bitcoin'in riskli varlıkların geri kalanıyla yuvarlandığı gerçeği, kripto para biriminin zaten bir değer deposu haline geldiğinden emin olanlar karşısında uçuyor.

 Bu arada, altının fiyatı, son zamanlarda, yılın en yüksek seviyesi olan 1.681 $'a yükseldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ