Üçüncü Bitcoin (BTC) yarılanması, blockchain kitlesini benimseme döneminde ilk kez gerçekleşecek. Bu yüzden 'kaçırma korkusu' (FOMO) güçlü olacak.

Bitcoin (BTC) FOMO’su 10.000 Dolardan Sonra Başlayabilir

Üçüncü Bitcoin (BTC) yarılanması, blockchain kitlesini benimseme döneminde ilk kez gerçekleşecek. Bu yüzden 'kaçırma korkusu' (FOMO) güçlü olacak.

Kaybolma korkusu veya FOMO, başkalarının yaptıklarıyla sürekli bağlantıda kalma arzusu ile karakterize bir tür sosyal kaygıdır. Kripto piyasalarının yeni başlayanları için bu his, kötü tasarlanmış satın alma ile sonuçlanabilir. Kripto tüccarı Michael van de Poppe bir sonraki FOMO dalgasının ne zaman ortaya çıkabileceğinden emin.

Kitle İletişim Araçları Beş Haneli Fiyat Bekliyor

Bay van de Poppe, Bitcoin (BTC) için 10.000 dolar seviyesinin gazetecilerin Bitcoin hakkında yazmak zorunda kalmasıyla sonuçlanacağını tahmin ediyor. Buna karşılık, bu büyük bir FOMO reaksiyonuna neden olabilir.

Bitcoin yarılanması sadece fiyatı etkilemekle kalmayacak, aynı zamanda medya tarafından dikkat okuyucuları çekmek için kullanılan bir anlatı olarak da hareket edecektir. Önceden yarılanma  öfori ve boğa rallisi ile sonuçlanabilir.

Bay van de Poppe, 2016 yılında, ikinci Bitcoin (BTC) yarılanmasından önce benzer bir sürecin sadece beş hafta önce başladığını hatırlattı. Yaklaşan yarılanma etkinliği açısından, bu dönem Nisan 2020'nin ilk günlerinde başlayacak.

Fiyatlandırıldı mı?

Bay van de Poppe, yarılanmanın fiyatlandırılmadığı ve muhtemelen olmayacağı konusunda ısrar ediyor. Bu, pazarın yarılanmaya atfedilen olası Bitcoin fiyat hareketleri hakkındaki verileri içermediği anlamına gelir.

 Adamant Capital'in üst düzey yatırımcısı, analisti ve kurucu ortağı Tuur Demeester, van de Poppe ile bu durumu kabul ediyor. Google Trends istatistiklerini, yatırımcıların blockchain dünyasındaki bu büyük olaydan kayıtsız olduklarını kanıtlamak için kullanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ