Bitcoin (BTC) madencilik zorluk oranının en son ayarlanmasıyla, bu önemli özellik bir rekor kırdı. Bu işaret yükselişemi yoksa düşüşe mi işaret?

Bitcoin (BTC) madencilik zorluk oranının en son ayarlanmasıyla, bu önemli özellik bir rekor kırdı. Bu işaret yükselişemi yoksa düşüşe mi işaret?

Bitcoin (BTC) Proof-of-Work ağ madenciliği zorluğu her 2.016 blokta veya iki haftada bir kez değişir. Ama dün alışılmadık derecede keskin bir dalgalanma yaşadı.

Yeni Zorluk Rekoru

Kripto kralının 2020 kazanımlarının tümünü silen şiddetli Bitcoin (BTC) fiyat düşüşünün ortasında, ağının madencilik zorluğu yeni bir rekor kırdı. Dün % 7 artışla 15.48 TH'den 16.55 TH'ye yükseldi.


Bu sayı, yeni bir blok bulmanın hiç bu kadar zor olmadığı ve Bitcoin (BTC) ağının hiçbir zaman bu kadar saldırıya dayanıklı olmadığı anlamına gelir. Bu, madenciler Bitcoin (BTC) ağının bütünlüğünü güvence altına alırsa eşsiz miktardan kaynaklanır.

Önceki 15.54 TH'lik ATH, 11 Şubat 2020 ve 25 Şubat 2020 arasında kaydedildi.

Zayıflık belirtisi yok

Bu kayıt madenci iyimserliğinin bir göstergesi olarak değerlendirilebilir. Kârlılık sorunlarına rağmen, madencilik ekipmanlarını teslim almayı ve fişini çekmeyi reddediyorlar.

Üst düzey bir madencilik ekibi olan F2 Pool, topluluğu, Bitcoin (BTC) fiyatının 8.000 doların altında olduğu konusunda, birçok ASIC'nin başabaş fiyatlar için çok yakın çalıştığı konusunda uyardı.

Bazı analistler, büyük düzenlemeyi amiral gemisi blockchain'in gücünün bir işareti olarak yorumladılar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ