Tone Vays, ademi merkeziyetçiliğin neden önemli olduğunu göstermek için IOTA, Ethereum (ETH) ve Blockstack'ta çekim yapıyor.

Bitcoin (BTC) Maksimalisti Ton Vays’e göre IOTA Hack

Tone Vays, ademi merkeziyetçiliğin neden önemli olduğunu göstermek için IOTA, Ethereum (ETH) ve Blockstack'ta çekim yapıyor.

BTC hakimiyetinin yüzde 98'e ulaşabileceğini tahmin eden eski Wall Street tüccarı ve Bitcoin maksimalisti Tone Vays, son zamanlarda merkezi olmayan bir protokolde gerçekleşemeyen şeylere bir örnek olarak son IOTA hackini öne sürdü.

Ağı kapatma

Bugünün bildirdiği gibi, IOTA ağını durdurmak zorunda kaldı, çünkü çok sayıda kullanıcı Trinity cüzdanında "koordineli bir saldırı" sonucunda paralarını kaybetti.

Bazıları projeyi hızlı tepkisi ve koordinasyonu için överken, Bitcoin maksimalistleri bunu merkeziyetçiliği eleştirme fırsatı olarak gördüler.

Eski Bitcoin geliştiricisi Peter Todd, IOTA ağını tam anlamıyla kapatıldıktan sonra "yüzde 100 merkezileştirilmiş" olarak nitelendirdi.

Plasma ve Yıldırım

"Bitcoin Brief" programının son bölümünde Vays, deneyimli Bitcoin geliştiricisi Jimmy Song ile birlikte, Ethereum'un Plasma ölçeklendirme çözümünü eleştirdi ve perişan bir şekilde zemin kazanamadığını ifade ederek Lightning Network’ün Benimsenme konusunda önemli ilerleme kaydettiğini vurguluyor.

Song, "Ethereum geliştiricileri, Bitcoin geliştiricilerinin oldukları kadar kötü olduğunu düşünüyor gibi görünüyorlar.

Blockstack, Uygulama Madenciliğini Duraklatıyor

İkisi de Blocktack ağına yönelik olarak da değerlendirmelerde bulundu. Song, Blockstack'ı, fonları aracılığıyla platformlarında uygulamaları çalıştırmak için insanlara "rüşvet" vermekle suçladı.

 Artık hiçbir zaman kaliteli uygulama almayı başaramadıkları için Uygulama Madenciliği pilotlarını duraklatmaları gerekiyor. Karar, şirketin CEO'su Muneeb Ali tarafından 10 Şubat'ta açıklandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ