Son BTC fiyat düşüşünden sonra, borsalardaki işlem hacimleri, trendin tersine döndüğünü ima ederek yükselişe geçti.

Son BTC fiyat düşüşünden sonra, borsalardaki işlem hacimleri, trendin tersine döndüğünü ima ederek yükselişe geçti. Ethereum, yoğun birikimle devam eden takas dışı balinalarla yüzde 8 gün içi kazanç sağlıyor.

Bitcoin ve genel kripto piyasası bu hafta son derece oynaktı. Bununla birlikte, Bitcoin (BTC) 38.000 dolara yaklaşırken piyasa son 24 saatte yüzde 5'lik bir kazanç gösteriyor. Basın zamanı itibariyle, Bitcoin 719 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 37.983 dolarlık bir fiyatla yüzde 4.17'lik bir yüksek seviyede işlem görüyor.

Ayrıca, zincir üzerindeki geçmiş veriler, kartlarda bir geri dönüşün olabileceğini gösteriyor. Bitcoin işlem hacimlerinin tarihsel eğilimlerine dayanarak, BTC bir yükseliş momentumu oluşturuyor. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin'in BTC fiyatındaki son düşüşün ardından ticaret hacimlerinde bir artışa tanık olduğunu belirtiyor. Bu, fiyatın tersine çevrilmesine neden olabilir.

Santiment Notları

Bitcoin'in ticaret hacmi, geçen yıl neredeyse tamamı fiyat düşüşlerinden sonra bir dizi büyük artış gördü. #Kripto #boğalar, kalabalığın minimum ilgisini ve daha yüksek bir geri dönüş olasılığını gösterdiğinden, $BTC düştüğünde işlem hacmini düşürmeye çalışır.

Ancak, bu aşamada herhangi bir doğrulanmış trend dönüşü hakkında bir şey söylemek için çok erken olacaktır. Teknik tablolara dayanarak, popüler kripto analisti Lark Davis şunları açıkladı:

Bitcoin, 33 bin düşüşten 39 bin'e kadar güzel bir ralli yaşadı, ancak hala 50 günlük MA'dan birkaç bin uzakta ve gerçek boğa ayı çizgisinden 200 günlük MA uzakta olan düşüş eğilimini kırmayı başaramadık.

Ancak, son tweetlerinden birinde Davis şöyle diyor: “Bitcoin 40 binin üzerine çıkabiliyorsa o zaman oyun devam ediyor.” BTC'nin bu sefer 40.000 doları geçip geçemeyeceği görülmeye devam ediyor.

Altcoinler Daha Güçlü Bir Geri Dönüş Kaydetti

Bitcoin iyi bir geri dönüş yaparken, altcoinler de bunu geri alıyor. Aslında, Bitcoin'in rakibi ve dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, bir kez daha 2800 dolar seviyesini geçerek yüzde 8 artış gösterdi. Ayrıca, borsa dışı balinalar arasındaki ETH birikimi, bu fiyat düzeltmesine rağmen güçlü kalmaya devam ediyor.

Santiment'in yazısı şöyle: Ethereum balina sahipleri, geçtiğimiz aylardaki oynaklığa rağmen varlıkları borsa dışı adreslere yönlendirmeye devam ediyor. En büyük 10 borsa dışı adres şu anda 24,31M $ETH tutarken, ilk 10 borsa adresi sadece 5,83M $ETH'de.

Ethereum dışında diğer altcoinler de iyi gidiyor. Solana (SOL) yüzde 7 arttı ve bir kez daha 100 doların üzerine çıktı. Bu, Solana-Ethereum köprüsü Wormhole'un 300 milyon dolardan fazla yatırımcı fonunu kaybeden büyük bir hack ile karşı karşıya kalmasından iki gün sonra geldi.

 Solucan Deliği Köprüsü 320 Milyon $ İçin Kullanıldığından Solana İsyanı Artıyor, SOL %12 Düştü

İlk on listesinde, Terra'nın LUNA'sı zayıflık göstermeye devam ediyor. Bununla birlikte, Polkadot bugün bir kez daha 20 dolara yaklaşarak yüzde 3.5 kazandı. İlk on dışında, Hedera ve Cosmos, her biri yüzde 10'luk kazançla en çok kazananlar olmaya devam ediyor. İlk 100 listesindeki tokenlerin çoğu pozitif bölgede işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ