Birçok yatırımcı, Bitcoin daha az karlı olduğu için daha iyi getiri sağlayan daha az bilinen para birimlerine ağırlık verebilir.

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Mevcut Seviyelerde Kaldı, Newcomer Orbeon Protocol (ORBN) Aralık 2022

Birçok yatırımcı, Bitcoin daha az karlı olduğu için daha iyi getiri sağlayan daha az bilinen para birimlerine ağırlık verebilir.
Proof-of-Work'ten Proof-of-Stake'e geçişten bu yana, Ethereum resmen deflasyonist oldu.
Orbeon Protokolü, Bitcoin veya Ethereum'un geçmişine veya kaynağına sahip değildir.

Herhangi bir okumada, kripto piyasası şu anda çok zorlu bir dönemden geçiyor. İlkbaharda yaşanan Terra/USD çöküşü, tüm piyasayı şok dalgalarının etkisinde bıraktı. İşler o kadar kötü görünüyordu ki birçok iş analisti, bunun tüm kripto paralar için "bitiş günleri" olduğunu ilan etti. O zamandan beri, piyasa yavaş yavaş geri çekilirken, FTX bombası patlayarak zaten zayıflamış sektöre daha fazla düşüş ivmesi gönderdi. Sonuç olarak, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) şimdilik sıkışmış görünüyor. Bununla birlikte, şu anda ön satışının 2. aşamasında olan yeni gelen Orbeon Protokolü (ORBN), ORBN'nin ön satışta %6000 artacağı tahminlerinin ardından Aralık 2022'de hızla yükselecek.

Bitcoin (BTC) Eşikte Mi?

Bitcoin, Kasım 2021'de 64.158,12 $'a ulaştı, yani 2012'de onu geri alan herkes bir servet kazandı. Ne olursa olsun, Bitcoin artık eskisi kadar değerli değil. Bitcoin daha az kârlı olduğu için, birçok yatırımcı ağırlıklarını daha iyi getiri sağlayan daha az bilinen para birimlerine aktarabilir.

Bitcoin, Bill Gates de dahil olmak üzere çok sayıda ünlü yatırımcıya sahiptir. Ayrıca Microsoft dahil birçok işletme bunu bir ödeme aracı olarak kabul etmiştir. Bununla birlikte, Bitcoin'in değeri düşmeye devam ederse, diğer belirteçlerin sahneye çıkmaması için hiçbir neden yok.

Ethereum (ETH) Resmen Deflasyonist

Proof-of-Work'ten Proof-of-Stake'e geçişten bu yana, Ethereum resmen deflasyonist oldu. Dolaşımda daha az Ethereum (ETH) ile kalan Ethereum'un değeri zaman içinde artacaktır. Bununla birlikte, piyasa gözlemcileri, jetonun yeni dahil edilen deflasyonist işlevi nedeniyle herhangi bir önemli fiyat dalgalanmasına tanık olmadan önce onlarca yıl olmasa da yıllarca beklemek zorunda kalacaklar.

Ayrıca, kripto topluluğu, Ethereum'un doğrulayıcı ağının merkezileştirilmesiyle ilgili endişelerini dile getirdi. Proje, düğümlerinin %46,15'ini oluşturan yalnızca iki adresle çok yoğun.

ETH'nin fiyatı da bu yazının yazıldığı sırada %7,5 oranında düştü. Bu, Ethereum için zorlu bir kış olabilir.

Orbeon Protokolü'nün (ORBN) Bir Avantajı Var

Orbeon Protokolü, Bitcoin veya Ethereum'un geçmişine veya kaynağına sahip değildir. Ancak bu, bu yeni madeni paranın avantajına çeşitli şekillerde çalışabilir.

Orbeon Protokolü, kurumsal finans ve risk sermayesinin bayat ve kapalı dünyasını bozmak için tasarlanmıştır. Bu endüstriler şimdiye kadar aracılar, yatırım bankaları ve büyük özel sermaye şirketleri tarafından domine edildi ve kontrol edildi. Orbeon Protokolü, start-up'ların ve yatırım arayan yeni şirketlerin Orbeon platformunda benzersiz NFT'ler basmasını ve yayınlamasını sağlayarak bunu değiştirmeyi amaçlıyor. Bu NFT daha sonra parçalara bölünür ve günlük yatırımcılara sadece 1 dolardan başlayan bir hisse senedi olarak sunulur.

Ayrıca, Orbeon Protocol'ün platformu, yeni başlayanların herhangi bir aracı veya aracı olmadan doğrudan yatırımcılarıyla etkileşime girdiği bir tür topluluk görevi görür.

Ayrıca, platformdaki yerel hizmet tokeni olan ORBN'nin sahipleri, paralarını pasif gelir için stake edebilir, önemli kararlar ve yeni projeler üzerinde oy kullanabilmek için yönetişim hakları alabilir ve yeni ve özel finansman turlarına öncelikli erişim elde edebilir.

ORBN, Orbeon Protokolü'nün (ORBN) satış öncesi devam eden 3. aşaması nedeniyle son haftalarda önemli bir başarı elde etti. ORBN, bu ilk aşamalarda şimdiden 0,004 dolardan 0,030 dolara yükseldi ve piyasa analistleri, ORBN'nin gelecekteki fiyat artışları için etkileyici tahminler ortaya koydu ve bazıları bunun %6000'e kadar çıkabileceğini belirtti.

Özet
Bitcoin ve Ethereum'un bu kadar iyi bilinmesi, bu çok düşüş piyasasında aslında onların aleyhine çalışabilir. Bununla birlikte, Terra/LUNA gibi kripto alanındaki tarihsel sorunlara rağmen başarı gördüğü için, Orbeon Protokolünün yeni doğası pekala onun lehine çalışıyor olabilir.

Orbeon Protokolü Ön Satışı Hakkında Daha Fazlasını Öğrenin

Web sitesi: https://orbeonprotocol.com/

Ön satış: https://presale.orbeonprotocol.com/register

Telegram: https://t.me/OrbeonProtocol

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ