Zincir içi analist Willy Woo, Bitcoin'in (BTC), son birkaç hafta içinde ortaya çıkan ezici fiyat hareketine rağmen tarihsel olarak benzersiz spot piyasa talebi gördüğünü söyledi.

Zincir içi analist Willy Woo, Bitcoin'in (BTC), son birkaç hafta içinde ortaya çıkan ezici fiyat hareketine rağmen tarihsel olarak benzersiz spot piyasa talebi gördüğünü söyledi.

Popüler analist, bir milyon Twitter takipçisine kurumsal sermayenin Bitcoin'e aktığını söylerken, BTC'nin fiyat hareketi 2020'nin sonlarında, kripto piyasaları büyük mitinglere gitmeden hemen önce.

“Bitcoin fiyatı yatay çünkü Wall St bir makro riskten kaçınma ticaretinde vadeli işlem sözleşmesi satıyor. Bu arada kurumsal para, spot BTC'yi en yüksek oranlarda topluyor ve soğuk hava deposuna geçiyor.

2020'nin 4. çeyreğinde yaşanan arz şokunu böyle zamanlarda hatırlıyorum."

Kaynak: Willy Woo/Twitter

Woo'ya göre, Bitcoin'in dik bir borsa düzeltmesi karşısında tam bir çöküşü önleme yeteneği göz önüne alındığında, yatırımcılar BTC'ye meşru bir güvenli liman varlık sınıfı olarak bakıyor olabilirler.

“BTC fiyatı, hisse senedi tankı ve USD Endeks ayları şu anda gerçekleşen benzeri görülmemiş spot alımların kanıtı iken iyi tutunuyor.

Başka bir deyişle: yatırımcılar BTC'yi zaten güvenli bir liman olarak görüyor. Fiyatın yansıması zaman alacaktır. Vadeli satışların cephanesinin bitmesini bekleyin.”

Kısa vadede Woo, Bitcoin'in makroekonomik faktörlerden gelen rüzgarlarla karşı karşıya olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, USD dolar endeksinin (DXY) kritik bir direnç seviyesinde olduğunu ve bunun Bitcoin ve diğer varlıkların rallileri ateşlemesine yardımcı olabilecek bir ret ile sonuçlanabileceğini belirtiyor.

Woo ayrıca deneyimli emtia yatırımcısı Peter Brandt'e, trendlerdeki dönüm noktalarını belirlemeye çalışan bir gösterge olan TD (Tom DeMark) sırasının DXY için büyük bir düşüş sinyali verdiğine dikkat çekiyor.

TD dizisi, önceki dört mumun kapanışının üzerinde ardışık dokuz mum kaydettiğinde, bir TD9 sinyali yazdırır. Woo, DXY'nin resmi olarak yakın gelecekte Bitcoin ve diğer varlıklar için büyük etkileri olabilecek bir TD9'u parlattığını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ