Ronnie Mosa: "Bitcoin

Noel dolayısıyla Bitcoin fiyatlarında yaklaşık bir hafta süren bu büyük düzeltme olmasaydı, 2018'de Bitcoin için başka bir ATH (All Time High-Tüm Zamanların Yükseği)  fiyat tahmini yapmak zor olmazdı.

Bununla birlikte, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, bir dizi faktöre bağlı olarak piyasa kapitalizasyonunda büyük düşüşler ile karşılaştılar ve yüksek bir değerden düşüşünden sonra daha yüksek tahminler kaçınılmaz görünüyordu.

Piyasaların şimdi konsolide olmasını, Bitcoin ve Ethereum takipçilerinin olumlu bakışını göz önüne alırsak - 2017'de güvenilir, iyi bilgilendirilmiş bazı değerlemeleri gerçekleştiren Moas'tan hoşlananlar tarafından belirlenen bazı hedefleri tekrar ele almamız uygun olacaktır.

Geçtiğimiz hafta özel bir röportajda konuşan Moas, neden Bitcoin'in dünyadaki en değerli para birimi haline geldiğine inandığını açıkladı. 50 yaşındaki Moas, piyasa değeri açısından Çin ve Altın'ı aşacağına emin gözüyle bakıyor.

"Bitcoin, şu an olduğu yerde kalabilmesi yani bir numara olmaya devam etmesi için 20 kat artması gerekiyor. Bu, Altın ve Çin'in şu an olduğu yerde olan yaklaşık 6 trilyon dolarlık değere ulaşmasını sağlayacak. "
"Neden Bitcoin'in altın kadar değerlenmeyi hak ettiğini düşünüyorum? Çok basit, yeryüzünde ne kadar altın var bilmiyorum, Ama orada ne kadar Bitcoin olduğunu biliyorum ve şu anki hız dünya çapında bir ila iki milyon insana yeni kripto para hesabı açamaya devam eders, bundan iki yıl sonra elimizdeki birkaç milyon Bitcoin'e el koymaya çalışan bir kaç yüz milyona sahip olacağız "dedi.

Moas'ın 2018 tahmininde bir diğer itici faktör, gerçek Bitcoin kaynağıdır. Yakın tarihli bir araştırma, yaklaşık dört milyon Bitcoin'in sonsuza dek kaybolduğunu tahmin ediyor - bu güne kadar çıkarılan madeni paraların % 20'sinden fazlasına tekabul ediyor.

"(Bitcoin'in mevcut sayısı) insanların düşüncelerinden çok daha düşüktür. Bir sürü Bitcoin kayboldu, benim gibi bir çok insan var, sadece Bitcoin'ini herhangi bir fiyata satmayacak. "

Bu, Moas'ı 2018'de bir fiyat hedefi açısından nereye bırakıyor? Sanal para birimine nasıl bir fiyat çıkardığını anlamak için ilk önce nereden başladığını anlamamız gerekir:

"Bitcoin 2018 yıl başında dağın tepesine çarpacak. Fiyat hedeflerime gelince, Temmuz ayında 50.000 dolarlık bir hedefle başladım - 2017 de o zaman 2.570 dolardık. İnsanlara o anda nereye gideceğini düşündüğüm yeri söyleseydim, uyuşturucu kullandığımı düşünürlerdi. 2.570 dolara işlem görürken 200.000-300.000 dolar hedefi koyamazsınız; insanlar sizi ciddiye almazlar. "

Moas zaten bir çok kez gerçekleşen tahminler yapmıştı.

"2018 için hedefim 28.000 dolardır ve önümüzdeki birkaç ay içinde yeniden yükselebilir."

Futures, kriptoyu meşrulaştırıyor

Bitcoin değerini şimdiki değerine getirmek, önümüzdeki 12 ay içinde Moas'ın beklentisini karşılayacaksa çok fazla zemin oluşturulması gerektiği anlamına geliyor.

Bununla birlikte, Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerinin başlatılmasına yönelik olumlu reaksiyonu ve Wall Street'in kitlesel kabulünün sonuçları ve gelecekteki olasılıklarına işaret ediyor.

"Finansal piyasaların nasıl işlediğini anlamayan insanlar büyük ihtimalle Bitcoin'in iki katına çıktıktan sonra, üç kat artışını ve dört misline çıkışını anlamıyor."

Moas, piyasaya giren Bitcoin ayı piyasasınıda hedefleyerek pazarı kısa tutmaya çalıştıklarında pazar yıkılabilir diye uyardı.

"Bitcoin'e karşı bahse girmeye çalışan insanlar gelecektir. Bu yüzden, vadeli işlemler piyasasında olup bitenler hakkında endişelenmiyorum. Futures piyasası temel olarak kripto üzerinde bir onay damgasıdır ve yeni bir varlık sınıfı olarak kriptoyu meşrulaştırır. Artık CME ve CBOE'nin dahil olduğu bir sürü ek dalgalanma olacak, ancak Wall Street arenaya girdiğinde, varlıklar dahada çoğalacak "dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ