Kimsenin Bitcoin'in bugün yedi ayın en düşük seviyesine düştüğünü hatırlatması gerekmiyor.

Bitcoin, Bu 3 Ana Faktör Nedeniyle Düşüşten Yükselişe Geçecek

Zira yaşanan şeyler geçmişin bir parçası aynı zamanda. Gelecek yıl BTC trendinin tersine dönmesine neden olacak yükseliş yönlü birçok faktör var.

Bitcoin Canlanma Faktörleri ve Trendleri

Bu yıl BTC 3.700 dolara düştü ve piyasalar kripto kışının derinliklerinde kaldı. Burada bir yıl sonra haftaya % 10 düşüş ile girse de Bitcoin şu an 6.600 dolar ile yılbaşına yaklaşıyor.

Herhangi bir kazanımdan önce daha fazla acı olabilir, ancak 2020'de bir iyileşme olacak ve sektörün içerdekileri de güvende kalacak.

PlusToken Tasfiye Edildi

Kripto endüstrisinin en büyük Ponzi programlarından birinin bu yıl pazarlar üzerinde bir etkisi olduğu kabul edildi.

Kripto araştırma firması Chainalysis kısa süre önce, Çin dijital cüzdan dolandırıcılığının 3 milyar dolar değerinde kripto para birimi birikimi yapmış olabileceğini bildirdi.

Failler tezgâh üstü ve mikserlerle yağmaladıkları için yaklaşık 2 milyar dolarlık hareketleri takip etti.

Bu büyük kripto dökümü, bu yıl büyük piyasa hareketleriyle aynı zamana denk geldi ve daha önceden de bildirildiği üzere, bu gelişmeler azalıyor gibi görünüyor.

Bunun bir dip kurulduktan sonra iyileşmeye başlayabilecek Bitcoin fiyatları üzerinde olumlu bir etkisi olacak.

BTC Halving İçin 148 Gün

Yarılanma olayı 4 yıl arayla gerçekleşse de hafife alınmamalı. Daha önce endüstri analisti ‘PlanB’nin belirttiği gibi, piyasalar önceki kesintilerden sonra büyük hamleler yaptı ve bu yine böyle olabilir.

Geri sayıma göre şimdi sadece 148 gün süren olaya yol açan momentumda bir miktar artış olması gerekiyor.

Olayın getirdiği yükselişin ekonomik faktörleri arasında enflasyondaki düşüş, arzdaki düşüş ve stok / akış oranının iki katına çıkması yer alıyor.

Yatırımcılar ve endüstri gözlemcileri, BTC için çok olumlu olacağı konusunda hemfikirler.

Kurumsal Gelişmeler

Bakkt’ın nakit para yerleşik Bitcoin vadeli işlemleri gibi ürünler dijital varlık için kesinlikle hiçbir şey yapmazken, daha geniş bir yelpaze sağlarlar.

Bu yıl piyasaya sürülen birkaç yeni kurumsal ürün görüldü ve bu eğilimin gelecek yıla kadar devam etmesi bekleniyor.

Kurumsal yatırımcılar genellikle riske karşı daha fazla hassastır ve varlıklarını koymak için daha güvenli yerleri tercih ederler. DeFi piyasalarında saklama veya borç verme gibi daha fazla ürün, 2020'de kripto daha yaygın hale geldiğinden kurumlar için ortaya çıkması muhtemel.

Yıl yaklaşırken Bitcoin hafif bir gerileme yaşıyor ancak 2018'e göre neredeyse% 80 arttığı göz önüne alındığında, işler o kadar da kötü değil.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ