Bitcoin bir kez daha rüya gibi 10 bin dolarlık fiyat seviyesine dokundu. Ancak bu durum da sadece FTX kripto para birimi türev borsasında yaşanan bir durum

Bitcoin Bu Borsada 5 Haneli Rakamları Gördü

Bitcoin bir kez daha rüya gibi 10 bin dolarlık fiyat seviyesine dokundu. Ancak bu durum sadece FTX kripto para birimi türev borsasında yaşanan bir durum

Yazının yazıldığı sırada, CoinStats verilerine göre, kripto para birimlerinin amiral gemisi 8 bin 724 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Borsadaki Hata Eleştirilere Neden Oldu

Muazzam fiyat artışı, bazı Twitter kullanıcılarının borsayı kripto para piyasasında değişiklik yapmakla suçlamalarına neden oldu.

İronik olarak, borsadaki ana şirket olan Alameda Research CEO'su Sam Bankman-Fried, CoinMarketCap'ten, yaşanan durumda birkaç saat önce yeni piyasaya sürülen en likit spot piyasalar listesine FTX'i eklemesini istedi.

150 Milyon Dolarlık Dava

FTX, yukarıda belirtilen olaydan önce bile Kasım ayında çok fazla eleştiriler almış bir borsa. Ayın başında, Alamada Research, piyasa manipülasyonu ve dolandırıcılık gibi nedenlerle 150 milyon dolarlık bir dava ile karşılaşmış durumda.

Bu durum, Binance'in vadeli işlem platformunda tesadüfi bir saldırıdan sonra geldi. 15 Eylül'de gerçekleşen Binance'in tasfiyesi endeks fiyatına bağlı olduğundan, piyasa etkilenmedi, ancak davacı bunun hala önemli bir hasar olduğu konusunda ısrar etti.

Alameda Research, herhangi bir yanlışlığı destekleyecek bir kanıt bulunmadığını iddia ederek “rahatsız edici davayı” hemen reddetti.

Kripto para birimi borsalarda zaman zaman arızaların meydana geldiği kripto para alanında yer alan kişilerce belirtilen bir gerçek. Geçtiğimiz aylarda da Kraken borsasında bir hata meydana gelmiş ve Bitcoin 8 bin dolardan alınıp 10 bin dolardan satılmıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ