Bitcoin fiyatı, son iki hafta boyunca dalga geçtiği çok yıllı bir direnç olan 9.500 $ 'ı reddetti. Son kez benzer bir düzende bu seviyede reddedildiğinde 6.000 $ 'a düşmüştü.

Bitcoin fiyatı, son iki hafta boyunca dalga geçtiği çok yıllı bir direnç olan 9.500 $ 'ı reddetti. Son kez benzer bir düzende bu seviyede reddedildiğinde 6.000 $ 'a düşmüştü.

Bitcoin'in 2018 Fiyat Trendine Benzer Mevcut Fraktal’a Sahip

2018'in ilk yarısında, bitcoin fiyatı, 11.500 $ 'lık düzeltmenin ardından iyileşmeye çalıştı. Yedi ay boyunca 6.500 dolar ile 9.500 dolar arasında kaldı ve 9.500 dolarlık direnç seviyesinden çıkmak için yapılan her girişimi reddetti.

Şubat 2020'de Bitcoin fiyat eğilimi 2018'de ürkütücü bir şekilde benzerlik gösteriyor

Bitcoin'in şu anki fiyat eğilimi 2018 fraktalına benzer şekilde oynarsa, muhtemelen 9.500 $ 'dan reddetme ve düşüş eğiliminin yeniden başlamasıyla sonuçlanacak.

Bunun gerçekleşmesi için, 3 ila 9 Şubat arasındaki haftalık mumun bir akşam yıldızı mumu gibi davranması ve Şubat ayının ikinci haftasında satılması gerekir.

Cred gibi önde gelen teknik analistler tarafından açıklandığı gibi, bitcoin kararsız bir bölgede yer alıyor. Burada 9.500 dolarlık direnç seviyesinden çıkmaya veya kilit destek seviyelerinin altına inmeye hazır olup olmadığı net değil.

9.500 $ 'ın üzerinde bir kırılma, Ekim 2019'da haftalık 10.500 $'lık bitcoin fiyatının tekrar test edilmesi anlamına gelir. Bunun aksine, 9.500 $ 'lık sert bir ret, 8.700 $'ın yeniden test edilmesine ve 7.700 $ dahil olmak üzere daha düşük aralık seviyelerine yol açacak.

Bu senaryo, mevcut haftalık mumun bir akşam yıldızı olarak kapanmasını ve düşüş oluşumunu sürdürmesini gerektirecek. Bu nedenle, mümkün olsa da, düşüş trendinin kesin bir teyidi değildir.

Dikkate alınacak teknikler

Margin ticareti platformunda açık olan tüm long ve short odaklı sözleşmelerin toplamını ifade eden BitMEX'te toplam açık pozisyonu 1 milyar doları aştı.

Tipik olarak OI 1 milyar dolar eşiğine ulaştığında, trader'ları pozisyonlarını yeniden düzenlemeye zorladığı için patlayıcı bir fiyat hareketine yol açar.

BitMEX için yüksek bir finansman oranı ile bitcoin'in 1 milyar $ OI'de geri çekilme eğilimi ile birlikte, bazı teknik analistler kısa vadede dik bir geri çekilme olasılığına işaret etti.

Üst düzey tüccar Peter Brandt, daha düşük zaman dilimlerinde bitcoin fiyatının baş ve omuz modeli gösterdiğini ileri sürdü. Genellikle menzil seviyelerini ihlal etmemenin bir sonucu olarak kısa süreli bir zirveye işaret ediyor.

Blok ödülünün yarıya indirilmesi, Mayıs ayının başlarında, muhtemelen Nisan ayı sonunda gerçekleşmesi planlanan üç aya işaret ediyor. Ancak, 9.500 $'ın çok yıllı bir direnç olduğu düşünüldüğünde, birçok trader mevcut seviyede temkinli davranmış durumda.

Yatırımcılar arasındaki genel düşünce, uzun vadede olumlu bir seviye olmadığı ve kısa vadede yeterince güçlü bir ret olmadığıdır. Kripto para birimi tüccarı Hsaka'nın söylediği gibi 9.000 dolar seviyesinin altında birkaç CME boşluğu var, bu da küçük bir geri çekilme için bir faktör olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ