Yeni bir analiz, Bitcoin'in 21.000 $ seviyesinin üzerindeki fiyatının bir süre için son fiyatı olabileceği sonucuna varıyor.

Yeni bir analiz, Bitcoin'in 21.000 $ seviyesinin üzerindeki fiyatının bir süre için son fiyatı olabileceği sonucuna varıyor.
Bu ay yüzde 7 artmasına rağmen, Bitcoin'in son yükselişi, 2013'ten bu yana üçüncü en zayıf performansını temsil ediyor.
Daha güçlü bir geri çekilme endişeleri arttıkça, önde gelen dijital varlık olan Bitcoin'in fiyatı, 30 Ekim'deki haftalık kapanışta sabitlendi. TradingView verilerine göre, BTC/USD o gün için 21.000$ bölgesinin altında işlem gördü. Bitcoin hafta sonu 21.000 $ seviyesinin üzerinde işlem görürken, varlığın boğaları bu fiyat seviyesini korumasına yardımcı olamadı.

Pazar günü işlem hacimleri düşüktü. Bu nedenle, önde gelen dijital varlık yükseliş koşusunu sürdüremedi. Şu anda BTC, 20.500 dolar civarında işlem görüyor. Ayrıca, BTC'nin piyasa değeri 400 milyar doların altına düşerken altcoin hakimiyeti yüzde 39'un altında kaldı.

Bu arada, anonim kripto tüccarı ve analisti Il Capo, Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimlerinin zaten bir değişiklik için geldiğini söyledi. Altcoinler de hafta sonu boyunca Dogecoin liderliğinde güçlü performanslar sergiledi. Meme temalı kripto paranın fiyatı geçen gün yüzde 25 artarak 6 ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Yeni Twitter güncellemesinde, kriptodan Il Capo, en iyi iki dijital varlığın (BTC ve ETH) zirvede olduğunu yazdı. Ancak, bazı altcoinlerin de fiyat artışları yaşayabileceğini de sözlerine ekledi.
Shitcoins pompalanıyor ve beklendiği gibi 20500-21200 arasında dağıtılan $BTC.

Bence zirve $BTC ve $ETH için var, ancak bazı altcoinler daha fazlasını pompalayabilir. Herhangi bir yeni uzun pozisyona girmemek ve sadece kardaki (altcoinler) stoplarımı takip etmek. Yakında tamamen TP yapacağım. https://t.co/DE3aW5HQr8

— il Capo Of Crypto (@CryptoCapo_) 30 Ekim 2022

Son birkaç gündür kâr elde etme konusunda çeşitli tartışmalar oldu. Bununla birlikte, zincir üstü göstergeler, Bitcoin 21.000 $ fiyat seviyesinin üzerinde sabitlendiğinde kâr almanın geçerli bir seçenek olacağını gösteriyor. Diğer analist Mark Cullen, Il Capo'ya kripto tahminlerine yanıt verdi ve piyasanın kısa vadeli bir gücü olduğu için tüccarları temkinli olmaları konusunda uyardı.

Cullen, eth ve diğer altcoinler güçlü bir yükseliş eğilimi yaşarken BTC'nin 21 bin doların çok altında kaldığını tweetledi. BTC 'altın bölgeyi - 21.000 $'ı geçtikten hemen sonra daha yüksek bir itmeyi düşüneceğini de ekledi. Ancak, 20.400 $ kaybederse şüpheleri artacaktır.

Ekim'de Yüzde 7 Artış

24 saatlik grafiği kullanan BTC/USD, geçen hafta 50 günlük Hareketli Ortalamayı (MA) geçmeyi başardı ancak 100 günlük MA ile mücadele etmeye devam ediyor. Son olarak, haftalık ve aylık grafikleri kullanarak BTC, 30 Ekim'de 15 Eylül'den bu yana en yüksek haftalık mumunu kapattı.

Mevcut fiyatı, bu ay yüzde 7 arttığını gösteriyor. Bununla birlikte, kripto izleme firması Coinglass'ın son verileri, Bitcoin'in bu ayki kazanımlarının dokuz yıldaki üçüncü en zayıf performansını temsil ettiğini gösteriyor.

Bu arada, 1 ve 2 Kasım arasında, ABD Fed'in de dahil olduğu federal açık piyasa komitesi (FOMC), son zamanlarda olduğu gibi faiz oranlarını artırıp artırmayacağını görüşmek üzere toplanacak. Analistler zaten Fed'in faiz oranlarını tekrar artıracağını bekliyorlar. Ancak zammın Temmuz ve Eylül aylarındaki kadar agresif olup olmayacağını tahmin edemediler. Daha az agresif bir oran artışı, kripto pazarı için seri büyümeyi hızlandırabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ