Bitcoin, 9.000 dolara yaklaşarak bir konsolidasyon aşamasına girdi. Kurumsal kabul, 2020 yılında büyüyor.

Bitcoin, 9.000 dolara yaklaşarak bir konsolidasyon aşamasına girdi. Kurumsal kabul, 2020 yılında büyüyor.

Bitcoin boğaları, 9.000 dolara yaklaşırken bir tuğla duvara çarptı. İlk dijital madeni para, bu engeli aşmak için yapılan başarısız girişimlerden sonra 8.960 dolara geriledi. Yazım sırasında, BTC / USD gün başından bu yana % 2.5 arttı.

Özellikle, kripto para piyasası toparlanmaya devam ederken, Bitcoin'in pazar payı Perşembe günü % 66.7'den Cuma günü % 66.0'a düştü. Ethereum Classic, Chainlink ve Cosmos gibi bazı altcoinler çift haneli büyüme yaşıyor.

Kurumsal Kabullenme Artıyor

Bitcoin güven sağlayıcı Grayscale Investments tarafından yapılan son araştırmaya göre, finansal riskten korunma fonları, emekli maaşları ve aile ofisleri gibi geleneksel yatırımcılar kripto para birimini artırıyor.

En son veriler, akredite yatırımcılardan Bitcoin'e girişlerin 2019'da 608 milyon dolara ulaştığını ve bu da önceki altı yıldaki toplam miktarın üzerinde olduğunu gösterdi. Özellikle, 2018'de % 66 olan girişlerin 2019 yılında % 71'e kadar yükselmesiyle kurumsal yatırımcılar alana akmaya devam etti.

Grayscale Investments, doğrudan Bitcoin ve diğer madeni paralara sahip olmaya gerek kalmadan dijital varlıklar pazarına girilsmesini sağlıyor. Grayscale Investments yönetimi altındaki toplam varlıklar yaklaşık 2 milyar dolara ulaşmış durumda.

Bitcoin yukarı yönlü harekete devam etti, ancak psikolojik olarak 9.000 dolarlık değere karşı sert bir dirençle karşılaştı. Bu bariyer günlük olarak SMA200 ve günlük Bollinger Bandının üst çizgisi ile güçlendiriliyor. Yoldan çıktıktan sonra, yukarı tarafın bir sonraki odaklanma ile 9.700 dolara çekilmesi bekleniyor. Bu seviye Aralık 2018'den Temmuz 2019'a kadar olan yukarı yönlü hareket için % 38.2 Fibo geri çekilmelerini ifade ediyor. Bu direnç bizi psikolojik 10.000 $' dan ayırıyor.

Aşağı yönde, önemli destek 8.600 dolar ile yaratılıyor. Bu direnç son günlerde birkaç kez valide edilmiş durumda. Ayrıca. bu alanın hemen altında bulunan % 50 Fibo retraksiyonu ile güçlendirilmiş durumda. Günlük grafikteki RSI düz yani kripto para biriminin konsolidasyon aşamasına girebileceği anlamına gelir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ