Bitcoin fiyatı bir gecede hisse senetleriyle birlikte artarak 5,650 dolara yükseldi ve 5,500 dolara sabitlendi, ancak daha fazla konsolidasyona açık durumda.

Bitcoin Bu Nedenden Dolayı Ölü Kedi Sıçraması Yapabilir

Bitcoin fiyatı bir gecede hisse senetleriyle birlikte artarak 5,650 dolara yükseldi ve 5,500 dolara sabitlendi, ancak daha fazla konsolidasyona açık durumda.

ABD Başkanı Donald Trump’ın ulusal olağanüstü hal ilanını takiben, borsa 2008'den bu yana en büyük tek günlük rallisini yayınlayarak güçlü bir şekilde toparlandı.

Hisse senetleri ve bitcoin toplandı çünkü ulusal olağanüstü hal, hükümetin ABD'deki salgın kötüleştikçe koronavirüs pandemisiyle mücadele için daha fazla fon ve kaynak açıyor.

Yatırımcılar bitcoin için daha fazla düşüş trendi olduğuna inanıyor.

Sadece 48 saat önce, Bitcoin fiyatı, BitMEX dahil olmak üzere en büyük kripto para birimi borsalarında 8.000 doların üzerinde seyrediyordu.

İki günlük bir süre içinde, bitcoin fiyatı 8.000 $ 'dan 3.600 $' a düştü ve o zamandan beri 5.500 $ 'a yükseldi.

Teorik olarak, flash, benzeri görülmemiş bir ölçekte long tasfiyelerin artması nedeniyle, bitcoin fiyatını sıfıra yakın seviyelere düşüren büyük bir düşüşten sonra, tüccarlar bitcoin'in daha da güçlenebileceği konusunda uyarıyorlar.

Yatırımcı Koroush şunları söylüyor:

“Gerçekten de, buradaki insanlar tam bir geri dönüş çağrısı yapıyorlar. Bitcoin tarihinin en büyük günlük düşünden sonra. Küresel bir kriz ve dünya çapında panik içinde. Bundan hemen sonra yükselmek için teknik / temel bir neden yoktur. Tam bir yanılsamadan başka bir şey yok. ”

Benzer şekilde, “Wolf” olarak bilinen kripto para tüccarı, Başkan Trump’ın basın toplantısı sonrasında piyasadaki iyimser duygulara rağmen, ABD resmi olarak büyük şehirlerde karantinaya girdiğinde, piyasanın bir kez daha olumsuz tepki vermeye başlayabileceğini söyledi.

ABD borsasının 13 Mart'ta toparlanması, 1987'den bu yana en büyük düşüş olan yüzde 9.99 düşüşün hemen ardından geldi.

“Resmi karantinalara girersek, pazarların tekrar dökülmeye başlayacağına inanıyorum. Şimdilik, spot bitcoin tutmak oldukça güvenli görünüyor, ancak muhtemelen sadece ölü bir kedi sıçraması olabilir”.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ