Bitcoin (BTC) son birkaç gündür oldukça sessiz kaldı ve Noel'in ardından düşük 7.000 dolara yaslandı.

Bitcoin Bu Seviyeyi Kırarsa Fiyat “Uçacak”; İşte Nedeni

Analistler, bu durgunluğa rağmen, kripto para biriminin daha yüksek seviyelerde olmak istediği belirtileri göstermeye başladığını söylüyor.

Analist Mexbt, kripto para biriminin yakında "haftalık ve aylık açık testi" yapacağını düşündüğünü belirtti. Bu, mevcut seviyelerden % 5 ralli anlamına geliyor.

Bu iddia, Bitcoin'in fiyatının yakında 7.600 dolara ulaşacağını ve kripto para biriminin “buraya sıçramaya hazır görüneceğini” de ekleyen önemli kripto para yorumcusu ve analist Flood tarafından tekrarlandı.

İlginç bir şekilde, bu, önde gelen kripto para birimi tüccarı SmartContracter, Bitcoin 7.650 doları kırmayı başarırsa, varlığın fiyatının "uçacağını" söyleyerek haftalık grafiğin büyük bir Salıncak Başarısızlığı Deseni nedeniyle boğaları tercih etmeye başladığına dikkat çekti. Güçlü bir fitil düşük ve sonraki sıçrama ile işaretlenmiş, talebi işaret ediyor.

7.650 $ 'ın önemi, aylarca Bitcoin'i rahatsız eden makro düşüş trendine bir son verebilecek ters baş ve omuzların dip paterninin boyun çizgisi olması.

Bu şu soruyu akla getiriyor, BTC 7.650 $'ı aşabilir mi? Kripto para birimi bir sonraki yükseliş ayağını daha yükseğe başlatabilir mi?

Analistlere göre, kesinlikle başlatabilir. Bitcoin'in daha yüksek bir artışa hazır olduğunu ve bir hamle yapmasını ve 7.650 $'ı geçmesini kolaylaştıran temel, teknik ve zincir faktörlerin bir arada olduğunu iddia ediyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ