Analistler artık birkaç teknik faktörün patlayıcı bir hareketin olası olduğunu gösterdiğine dikkat çektiğinden, Bitcoin’in son birkaç gün içinde görülen uzun süreli yan ticaret işlemleri yakında sona eriyor olabilir.

Bitcoin, Bu Teknik Faktöre Göre Patlayıcı Bir Hareketin Eşiğinde

Analistler artık birkaç teknik faktörün patlayıcı bir hareketin olası olduğunu gösterdiğine dikkat çektiğinden, Bitcoin’in son birkaç gün içinde görülen uzun süreli yan ticaret işlemleri yakında sona eriyor olabilir.

Bu aynı zamanda yatırımcıların kripto para biriminin son düşüş trendi boyunca biriktiğinin ve şimdi kriptolarını soğuk cüzdanlara taşımaya başladığının bir işareti olabilecek yeni verilere göre, borsalardan toplu bir Bitcoin göçü ile birlikte geliyor.

Bu durumda, son birikim, bir sonraki yüksek volatilite maçının alıcıları destekleyeceğinin bir işareti olabilir.

Yazım sırasında, Bitcoin son birkaç gündür işlem gördüğü 6,750 dolarlık mevcut fiyatıyla % 1'in biraz altında işlem görüyor.

Bu konsolidasyon, BTC'nin son dönemdeki yükseliş trendinin yakınlarına yaklaşıyor ve bu da onu 3.000 $ bölgesindeki en düşük seviyelerden 6.900 $ 'a yükseltiyor. Direnişin altındaki konsolidasyon tarihsel olarak yükselen bir işaret olmasına rağmen, bu bölgedeki direnişin aşılmaz olduğu kanıtlanmıştır.

Twitter'da popüler bir kripto para birimi analisti olan Big Cheds, son bir tweet'te, karşılaştırmalı kripto para biriminin Bollinger Bantlarının sıkışmaya başladığını açıkladı - büyük bir hareketin yakın olduğunu gösteren bir işaret bu.

Cheds tarafından ayrı bir tweet'te belirtildiği gibi, bir sonraki büyük hareketin Bitcoin'in, ivme ve duraklarını kaybettiği yerde olabilecek 7.600 dolar civarında düşüş iznine yol açacağına inanıyor.

Veriler Yatırımcıların BTC'yi Borsalardan Çektiğini Gösteriyor; Biriktirme İşareti mi?

Glassnode - önde gelen bir blok zinciri analiz firması - son tweet'te, kripto para birimi borsalarının son zamanlarda büyük bir Bitcoin çıkışı gösterdiğini açıkladı ve bu borsaların yaklaşık sekiz ay içinde en düşük BTC bakiyesini görmesine yol açtı.

 Bu, son düşüş trendi sırasında Bitcoin biriktiren perakende yatırımcıların şimdi soğuk cüzdana taşıdıklarını gösteriyor, bu da bir sonraki patlayıcı hareketin alıcıları tercih edeceğini gösteren bir yükseliş işareti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ