Kısa vadeli Bitcoin (BTC) türevlerinin fiyatı, kripto kralının spot fiyatının bir göstergesi olarak popülerliğini kazanıyor.

Bitcoin Bugün 10.400 Dolara Dokunabilir, CME Boşluğu Bulundu

Kısa vadeli Bitcoin (BTC) türevlerinin fiyatı, kripto kralının spot fiyatının bir göstergesi olarak popülerliğini kazanıyor.

Bitcoin (BTC) vadeli işlem pozisyonlarındaki büyük tasfiye, çarpıcı fiyat hareketlerine neden oluyor. Analistler, gelecekteki iniş ve çıkışları gösterebilecekleri için kısa vadeli türev sözleşmelerinin fiyatlarına dikkat etmemiz gerektiğini iddia ediyorlar.

Boşluğa dikkat edin

Bugün, blockchain analisti ve tüccar Coiner Yadox, Bitcoin (BTC) vadeli işlem piyasasındaki durum hakkındaki görüşünü paylaştı. 10.400 dolarlık fiyat seviyesine yakın bir 'CME boşluğu' yaratılacağını varsayan yatırımcının tahminlerine göre, bu balon 17 Şubat Pazartesi günü tasfiye edilebilir.

Bununla birlikte, BTC'nin spot piyasa fiyatlarının da bu seviyeye ulaşması ihtimali var. Eğer meydana gelirse, amiral gemisi blok zinciri önceki haftaki zirvelerin muhteşem pozisyonlarını döndürebilir. Bu arada, balonun 'tasfiye edilmesinden kısa bir süre sonra, piyasa kanlı bir fiyat düşüşü görebilir.

Bir ay önce, Hollandalı tüccar ve analist Michael van de Poppe tarafından Bitcoin (BTC) fiyatının üç dakika içinde % 5,6 gerileyerek 8.650 $ seviyesinin altına düşmesinden sadece bir saat önce bir 'CME boşluğu' açıklandı. Birisi 11:00 ve 11:10 arasında BTC kalıcı sözleşmelerinde (BTCUSD) muazzam bir miktar 101 milyon dolar shortladığında meydana geldi.

Bir hafta içinde

Bu tahminin potansiyel doğruluğu sorulduğunda, işlem yapan kişi gerçekten yüksek olduğunu söyledi. 2017'nin sonlarında ilk CME sözleşmelerinin başlamasından bu yana bu tür durumları analiz ettiğini açıkladı. Hesaplamalarına göre, boşlukların yaklaşık % 75-80'inin hafta içinde dolduğunu anladı.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin (BTC) fiyatı dünkü düşüşten sonra toparlanıp 9.940 $ seviyesinde dalgalanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ