Bitcoin ve Bitcoin Cash hakkındaki görüşler her zaman karşıt olmaya devam edecek olsa da, genel ekosistemin bir parçası olarak her iki para biriminin mevcut olması da iyi bir fikir. Sadece dünyanın önde gelen kripto para, teknik yönlerinin nasıl farklı bir şekilde ele alınabileceğini göstermeye devam ediyor. Bitcoin Cash fiyatı Bitcoin fiyatına hiçbir zaman yakınlaşamasa da, işler o kadar da kötü görünmüyor. Özellikle de bir BCH tekrar 3.000$ 'ın üzerinde bir değere sahip olduğu için, Ağustos ayından beri BCH lerini ellerinde tutan kişiler açısından durum epey olumlu.

Bunu bir perspektif haline getirmek için, Bitcoin Cash fiyatı, Aralık 2017'den bu yana tekrar tekrar 3.000$ ulaşmaya çalıştı. Geçen yılın son günlerinde birçok para birimi büyük bir hasar aldığı için toparlama süreci uzadı. Yeni yılda diğer altcoinlerde kârlılık açısından çok sayıda yeni fırsat sundu. Bitcoin Cash fiyatı için, yılın bu zamanlarında tekrardan 3000$ 'a ulaşması, 2018'in BCH için ne sakladığının bir işareti olabilir.

Özellikle Bitcoin Cash fiyatının 2.400$ 'ın altında düşmediği ve bu fiyatta tutunduğu sürece, işler oldukça umutlu görünüyor. Geçtiğimiz hafta 3.000$ ulaşma yönünde birkaç girişimde bulunuldu, ancak hiçbiri bu hedefe ulaşacak kadar yaklaşmamıştı. Bu son trend, son 24 saat içinde 370 dolarlık bir sıçrama yaparak 3000$ olmayı başardı. İnsanlar kâr satışlarını bıraktıklarında, bu eğilimin birkaç saatten fazla sürüp sürmeyeceğini belirleyebiliriz.

24 saatlik ticaret hacminde neredeyse 2.1 milyar dolarla, Bitcoin Cash talebi yeterince hakiki görünüyor. Bu hacim Bitcoin'in kendisiyle karşılaştırıldığında çok daha düşük olmasına rağmen, BCH'nin uzun vadede bu seviyelerde kalması için kendine güvenen bir tutum sergilemesi gerekmekte. Bitcoin'e yetişmesi çok uzak olmasına rağmen şu ana kadar çok sayıda bariyeri atlattı, tabi ki kimse geleceğini bilmiyor. Şu anki Bitcoin Cash fiyat momentumunda, bir şeylerin yalnızca buradan daha iyi geçebileceğini gösteriyor gibi görünüyor.

Bekleneceği üzere, BCH işlem hacminin büyük kısmı Güney Kore'nin Bithumb borsasından geliyor. BCH'yi şu an 1.300 dolar arbitrajlı şekilde satıyorlar; bu da bu para biriminin dünyanın bu bölgesindeki 4.000$ 'a yakın değerinde olduğu anlamına geliyor. Yine de, Avrupa ve Amerika borsaları hala 2,700 dolardan aşağı kalmış durumda.

Bunların hepsi Bitcoin Cash fiyatının hangi yönde gideceğini belirleyecektir. Şimdilik, momentum kesinlikle bu altcoin lehinedir, ancak pazarlar aşırı uçucu ve öngörülemeyen şekilde. Kripto para dünyasında hâlâ çok fazla piyasa ivmesi var, ancak kimse gelecekte ne olacağını bilmiyor. Bitcoin Cash, önümüzdeki hafta Avrupa ve Amerikada 3.000$ 'ı seviyelerine gelebilir, tabi ki bunu bekleyerek göreceğiz.

Benim kişisel görüşüm olarak Bitcoin Cash kesinlikle portföyde bulundurulması gereken bir altcoin. Fiyatındaki artış gerçekten müthiş ve arkasında Roger Ver ile Jihan Wu var bildiğiniz gibi. Roger Ver her seferinde bu coini överken görülüyor ve yatırımlarına devam ediyor. İlk çıktığında 800$->200$ seviyesine gerilemişti ama geçen 6 ay içinde fiyatını 15x arttırmayı başardığı açık olarak görüşmekte.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ