Bitcoin Cash Fiyatı Haftada %50 Artıyor

Bitcoin Cash fiyatı bu hafta %50 'den fazla arttı ve bu ilgisizliğe itmekle tehtid eden geniş bir gerilmeyi tersine çevirdi.

Tüm kripto para birimleri gibi Bitcoin Cash, Çin düzenleyicilerinin (ICO) Eylül ayının başlarında kriptoları yasaklamasıyla bir darbe aldı. Bitcoin Cash fiyatı, krizden kurtulmaya çalışıldığı için uyum sağladı ancak sürekli bir ilerleme sağlamakta yetersiz kaldığını gösterdi. 21 Eylül'den 21 Ekim'e Bitcoin Cash fiyatı 200$ düşüşle 300 $ civarına kadar geriledi ve bu destek seviyesine tutunması muhtemel görünmedi.

Bununla birlikte, Ekim'in son haftasında Bitcoin Cash fiyatı bu düşüşü durdurdu ve çizelgeleri yedeklemeye başladı. 25 Ekim'de Bitcoin Cash fiyatı 350 dolara yükseldi. Ertesi gün, 400 $ desteğini geçti ve kısa sürede 500$ 'ın üzerine yükselerek yükselmesini sürdürdü. Ay sonunda düzeltme yaparak 450 $ seviyesine geldi. Bununla birlikte, Bitcoin Cash fiyatı Kasım ayına iki basamaklı bir artışla girerek %11 'lik bir artışla bugünkü 496 $ değerine yükseldi. Daha etkileyici olan şey, bu ilerlemenin Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yükseğine çıkmasıyla oluştuğu gerçeğidir; bu durum genellikle altcoinlerin düşüşü ile ilişkilidir. Bitcoin Cash piyasasında 8.3 milyar dolar piyasa değeri vardır ve bu rakam pazar pay sıralamasında üçüncü sırada ve dördüncü seviyedeki dalgalanmada 750 milyon dolarlık bir avantaj sağlıyor.

Bitcoin Cash hacminin %65'inden fazlası Kore'deki alım satımlar üzerinde yoğunlaşıyor ve Bithumb birleştirilmiş en çok hacimli 15 borsadan daha fazla faaliyete sahiptir. Bitcoin Cash, Kore'deki alış veriş merkezlerinde başka yerlerde olduğundan yaklaşık 10 $ daha fazla işlem görüyor. Ancak bu alışışmadık birşey değil.(Örneğin, Bitcoin şuanda Bitfinex'e kıyasla Bithumb'da yaklaşık 200$ daha yüksek fiyatlandırılıyor.)

Bitcoin Cash fiyat rallisinde en az üç faktör vardır. Birincisi, daha önce tartışıldığı üzere, Bitcoin Gold'un ticaret öncesi ve ticareti sırasında iyi performans göstermediği ve alım-satım yapanların ve yatırımcıların "fork yorgunluğu" yaşadığından olan şüphelerin teyit ediliyor olması. Buna ek olarak, WikiLeaks Shop 'un Bitcoin Cash 'i bir ödeme seçeneği olarak  eklemesi. Web mağazaları çeşitli kripto para birimlerini kabul ettiği için bu önemli bir duyuru değildir, ancak pozlama ile kripto para birimlerini sağlamaktadır. En azından şu anda ralliye en fazla katkıda bulunan faktör, 13 Kasım'da Bitcoin Cash'un zorluk düzeltme alogaritmasını (DAA) yükseltmek için yayınlanan sert çatalın ilan edilmesidir ve umarım madenci manipülasyonu nedeniyle çoğu kez çılgınca dalgalanan ağın blok zamanlarında bir miktar istikrar getirir.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ